Рубрика: Економіка

22 липня

"Нафтогаз" почав піднімати ціни на газ для населення

foto

Вартість газу знижувалася з початку року, але на липень Нафтогаз піднімає тарифи більш ніж на 7 відсотків

НАК "Нафтогаз України" вперше з початку року підвищив вартість газу для населення.

Як повідомляється на сайті компанії в середу, 22 липня, в липні ціна на газ зросте на 7,2% (на 155,25 гривні за тис. кубометрів) і складе 2 297,53 грн за тис. кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і доставки).
 
Відзначається, що з початку року ціна на газ знизилася на 54%, а в річному вимірі на 62%.
 
Підвищення вартості пояснюється тим, що ціни на головних європейських хабах в останню декаду червня і на початку липня почали зростати, досягнувши максимальних значень з середини травня.
 
Стримуючими факторами для українських цін є значні запаси газу у вітчизняних сховищах і рекордний розрив між споживанням і пропозицією. Зокрема, станом на липень в ПСГ України накопичено понад 21 млрд куб. м газу, що на 42% вище від показників минулого року.
 
"Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту і зростають напередодні опалювального сезону. І, незважаючи на коронавірус, економічна криза і скорочення попиту, 2020 рік не став винятком з цього сезонного правила. Втім, ціна все ще рекордно низька, порівняно з попередніми періодами, і ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижча, ніж у 2019 році. За попередніми розрахунками - на 20, а то і на 30%", - заявляють у Нафтогазі.

 


22 липня 2020, 17:48
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Скільки коштуватиме газ для населення в жовтні?

Індекси споживчих цін у Закарпатській області за липень 2020 року

Держстат оцінив падіння економіки в карантин

Криза зменшила заощадження українців на 6% - НБУ

Економіка Британії впала максимально за 25 років

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину