Рубрика: Фотофакт

17 січня

В Карпатських горах заховалося непеpевешене озеpо під назвою Герешаска

foto

На висоті 1577 метрів над рівнем моря, під скелистою стіною гори Догяска розташоване досить широке й близьке до форми прямокутника високогірне карпатське озеро – Герешаска

Площа водного дзеркала озера більше як 1,2 га. Середня довжина водотоку  до 125 метрів і шириною близько 110 м. Максимальна глибина складає 1,22 метри, дно озера досить мілке, заростає осикою , тому вода в ньому не дуже прозора.

Високогірне озеро льодовикового походження Герешаска знаходиться на схилі гори Догяска в Рахівському районі Закарпатської області, тому в деяких наукових джерелах озеро  інколи називають Догяска.

Озеро оточують вершини Свидовецького гірського масиву. Вода в гірському озері завжди холодна, навіть влітку озеро не прогрівається більше, аніж до +11°. Живиться водотік переважно талими водами зі схилів гори Догяски. Біля озера ростуть чорниці, поряд розкинулися зелені луки, височіють гірські вершини. Неповторні краєвиди милують та радують.

Неподалік від самого озера Герешаска знаходиться чудо природи – Драгобратський водоспад (про нього буде окрема розповідь), який доповнює озеро Герешаска і зробить Вашу подорож-екскурс до Герешаски незабутньою, запам’ятається надовго.

Джерело: БУВР р. Тиса

Автор фото: Ігор Меліка


17 січня 2020, 12:20
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті пройшов третій чемпіонат України з катання на лаворах

У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів лікували клишоногих (ФОТО)

У Колочаві з'явилося бджолине «село»

Пташине царство у центрі Колочави

У перший день літа Карпати вкриті снігом

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено