Рубрика: Суспільство

04 червня

Гірські мешканці перетворили Карпати на сміттєзвалище (фоторепортаж)

foto

Сміття у річках, сміття у струмках, сміття на берегах, сміття у лісах, сміття у садах, сміття на полях, сміття на полонинах, сміття у дворогосподарствах, сміття на дорозі, сміття на узбіччі, каналізації і стічні води, які виведені прямо в ріки і струмки!...

УВІРВАВСЯ ТЕРПЕЦЬ!!!- написав у ФБ мешканець гір Юрий Сас
Шановні рахівчани! Шановні жителі найвисокогірнішого та мальовничішого району України!!! Звертаюся до всіх Вас з приводу найнаболілішої на мою думку теми сьогодення нашого регіону і не тільки, а це сміття! Сміття, сміття і ще раз сміття!!! Сміття, яке повсюди! Сміття у річках, сміття у струмках, сміття на берегах сміття у лісах, сміття у садах, сміття на полях, сміття на полонинах, сміття у дворогосподарствах, сміття на дорозі, сміття на узбіччі, каналізації і стічні води , які виведені прямо в ріки і струмки!!!!!
Почну цю тему із рідного для мене села, в якому пройшло моє дитинство, яке привило в мені любов до Карпат, Гуцульщини, наших традицій та ін., а це Косівська Поляна(світлини зроблені саме тут), яке нажаль на сьогодн як і інші села Карпаті потопає у смітті і прогулявшись по околицях якого, я просто ..... просто.... без коментарів!!!
На носі величне світле свято Великдень! Свято до якого всі готуються з особливим ставленням, утримуючись у всьому, прибираючи в домівках, оселях, садах, дворогосподарствах, подвір’ях, обрізують дерева та спалюють листя; миють вікна, поновлюють фарби на фасадах, дверях та іншому, прибирають кімнати; готують святковий одяг,вишивають вишиванки; збираються з думками, осмислюють гріхи, освячуютю шутки, сповідаються і моляться в надії на краще життя,одним словом готуються до святкування Воскресіння Христового. Але нажаль, більшість людей у вирії передсвяткової підготовки нехтують найголовнішим, це прибирання і збереження нашої основної домівки, нашої оселі, нашого храму, який нам дає воду, хліб, врожай і все інше з чим безпосередньо пов'язане наше життя, це наша матінка природа, наша земля, яку Бог створив першою, а потім вже нас людей!!! Це наші ліси, наші ріки, все, що нас оточує!!! Результат ганебного і жорстокого ставлення людей, мешканців нашого краю до мальовничої природи ви побачите на наступних світлинах, які є каплею в морі того, що відбувається з твердими відходами та стічними водами у нашому районі та й у Карпатах в цілому! Ні для кого не секрет, що більшість наших земляків працюють та живуть за кордоном, як правило в Чехії, Словакії та інших державах зарубіжжя і постійно хизуються чистотою та порядком, який панує там; тим ставленням до природи, яке є там; тою відповідальністю і штрафами, які там сплачують за порушення пов'язані із забрудненням навколишнього середовища та постійно порівнюючи з тим, що відбувається в нас!!! Але хто забороняє ставитися бережно , свідомо і відповідально до природи тут у нас, в себе дома???Хто змушує паклюжити і знущатися з землі і води, яка дає нам життя????? Хто спонукає жити в бруді,смороді і жахливих пейзажах??????
звичайно, що основною причиною є відсутність систематизованого вивезення відходів, їх сортування та інших видів утилізації, але ж до чого тут водні артеріі, воду з яких ми ж потім самі і п'ємо, ріки в яких купаються наші діти, до чого тут наші ліси в яких ми потім з-поміж сміття збираємо гриби та ягоди????????Сади в яких вирощуємо врожай?????? Як можна вимагати щось від інших, від влади, якщо власні двори людей засмічені розкиданими відходами, узбіччя всіяні сміттям, струмки вкриті пластмасою!
Де всі екологи??? де всі борці та охоронці навколишнього середовища???? Чому ніхто не роздуває цю найважливішу для нас проблемну тему????? Чому не шукають з неї вихід?????Що робити з тонами відходів??????Чому не притягуються до відповідальності порушники????? Які навіть при тому коли ж все таки є вивіз сміття рахують за краще і дешевше викинути у ліс чи річку, які кажуть на те що в них з дворів вивалюються на дорогу свалки, що "це нам наносили", які роблять глобальні сміттєзвалища із сортувальних ящиків, в яких позаду будинків величезні склади сміття, які забруднюють береги та струмки, які межують з їхніми дворогосподарствами чим самим показують негативний приклад діттям та нашим нащадкам як вести себе з природою! Чому такі дискусії і скандали робляться навколо інвестиційних проектів таких, як майбутнього курорту Свидовець-Буковель, навколо вітряків, сміттєсортувальних заводів та всього іншого, чого по великому рахунку в нас немає, а в Європі повсюди, а за те всі мовчать про найважливіше, те в чому скоро ми втонемо!!!!! Чому науковці та природозахисники не піднімають скандал, резонанс та дискусію навколо найбільшої катастрофи Карпат - сміттєзвалища в місті Рахів, яке свідомо забруднює всю область вниз по течіі і є глобальною екологічною катастрофою????? Чому не притягнуть винних до відповідальності ??? Чому його не загородять????
Шановні земляки та всі кому небайдужа природа в якій ми живемо, влада на місцях та всі інші, підприємці, самоорганізовуйтеся, об'єднуйтеся, проводіть акції або долучайтеся до них, суботники, показуйте приклад молоді та іншим, так як прибираєте свої домівки напередодні великого Свята так і приберіть свої дворогосподарства, дачі, сінокоси, їх межі, ліси, береги, узбіччя, струмки, які знаходяться поруч, від сміття і інших відходів, якщо відбувається вивіз сортованих відходів, то ж сортуйте не робіть з урн для сортування сміттєзвалища! Не будьте осторонь цієї проблеми оскільки вона спільна і стосується кожного з нас!!!!!! Попереджуйте, спроби самовільного й несанкціонованого викидання та вивезення відходів у непередбачених для цього місцях(лісах, річках, полях та ін.) і забруднення навколишнього середовища, в тім числі стічними водами і каналізаціями!!!!! Інформуйте відповідні правоохоронні органи, органи, які здійснюють контроль за охороною навколишнього середовища, органи місцевого самоврядування про вищевказані факти, для запобігання подальшому забрудненню та притягнення винних до відповідальності!!!
Адже тільки разом ми зможемо хоча б пригальмувати цей безповоротній ганебний процес по знищенню природи, а можливо і повністю зупинити!!!

 

 


04 червня 2019, 17:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Впродовж доби поліцейські Закарпаття склали понад 20 адмінматеріалів щодо порушення норм карантину

У Закарпатті виконали понад 3,8 тисячі щеплень дітям

Борги закарпатців за житлово-комунальні послуги

Рятувальники закликають людей занурюватися в ополонку на Водохреще тільки у спеціально відведених місцях

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено