Рубрика: Суспільство

30 квітня

Вакцинація 95% населення допоможе назавжди забути про гепатит В

foto

Щеплення – єдиний спосіб захистити дитину від наслідків зараження у вигляді цирозу і раку печінки.

Прийнято вважати, що проблеми з печінкою і, тим більше, цироз і рак печінки, загрожують тільки тим, хто занадто легковажно ставиться до свого здоров’я – часто не відмовляється від чарки і неправильно харчується. Але це не так. У світі існує близько 360 мільйонів чоловік з хворобами печінки в хронічній формі, причиною чого є гепатит. Всього на планеті, за даними ВООЗ, змушені жити з таким діагнозом більше двох мільйонів. Не останню роль в цьому відіграє відмова батьків від щеплень. Щеплення від гепатиту слід зробити в першу ж добу життя немовляти. І саме це лякає багатьох матусь, хоча гепатит В є особливо небезпечним для дітей саме у віці до року.

Що таке гепатит В? Це інфекція печінки, викликана вірусом гепатиту В, яка є прямим шляхом до підвищеного ризику померти від цирозу і раку печінки. Щороку в світі фіксують чотири з половиною мільйона нових випадків зараження, а 700 000 чоловік щорічно помирають від наслідків хвороби.

Медики наголошують: малюки до одного року є відмінною мішенню для вірусу, саме в цьому віці практично зі стовідсотковою ймовірністю гепатит може стати хронічною хворобою. У старшому віці ризик нижчий, але все одно існує. Хронічний гепатит розвивається у дітей від року до шести років в 30-50% випадків. Третині з таких пацієнтів згодом ставлять діагноз «цироз і рак печінки».

Ця хвороба не лікується, але її можна легко запобігти – за допомогою щеплення, яке також дозволяє знизити хронічні наслідки гепатиту в 96% випадків. Захист працює, як мінімум, 20 років. Іноді – все життя.

Заразитися гепатитом можна під час переливання і маніпуляцій з кров’ю, використання нестерильних інструментів, а також від матері до дитини. Зараз в Україні живе більше мільйона дітей до п’яти років без вакцинації.

Вакцину винайшов той, хто виявив гепатит В

Спосіб попередження такої хвороби винайшов доктор Барух Бламберг, лауреат Нобелівської премії – він же і виявив її і знайшов спосіб діагностувати. До сьогодні ця вакцина залишається єдиною, здатною запобігти раку. Вперше її застосували 40 років тому в Китаї і США. Тоді вакцину отримували з плазми крові хворих на гепатит-носіїв вірусу. Але вона була мало того, що складною у виготовленні, так ще і дуже дорогою. А близько 30 років тому з’явилося друге покоління вакцини – щоб її отримати, зверталися до технології генної модифікації рекомбінантної ДНК в клітинах дріжджових організмів. Це допомагало швидше отримувати вакцину, а також збільшити її кількість, що, в свою чергу, дало можливість зробити її більш доступною.

Шість років тому цю вакцину вже використовували для маленьких дітей в 183 країнах. Сьогодні охоплення трьома дозами гепатиту В перевищує 80%, а місцями доходить до 92%. Захворюваність гострими формами в світі скоротилася в 10 разів.

Перша доза – одразу після народження

Вакцинацію проводять в три етапи. Першу дозу вводять внутрішньом’язово в першу добу життя, наступну – у два місяці, і третю – в півроку. Все це робиться згідно рекомендації ВООЗ. Медики наголошують – обов’язково зробити три щеплення. Після першого дитина захищена від вірусу на 48%, друга збільшує рівень захисту до 91%, а третя – до 96%.

У нас вакцину закуповує держава, для пацієнтів вона безкоштовна. Рекорд по кількості щеплень в Україні встановили в 2004-2008 роках – тоді 84-98% дітей до року були вакциновані. З 2009 року рівень вакцинації почав падати через відмови батьків, спровоковані кампанією проти щеплень. Уже сьогодні у нас близько двох з половиною мільйонів дітей беззахисні перед вірусом гепатиту В. Особливий ризик існує для дітей до п’яти років, серед яких кожен другий може захворіти на хронічний гепатит В і, згодом, отримати цироз або рак печінки. Медики не втомлюються повторювати, що відмова від вакцинації – це найбільша помилка батьків, тому що тільки вона може допомогти врятуватися при зустрічі з інфекцією. Якщо рівень вакцинації досягне 95%, ми назавжди зможемо забути про цю хворобу.

Джерело: Центр громадського здоров’я МОЗ


30 квітня 2019, 17:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кількох вулицях Ужгорода буде обмежено водопостачання

Поліція Закарпаття розшукує безвісти зниклу неповнолітню

ООН визнала право кліматичних біженців на притулок

Чверть закарпатців ще не уклала декларації із сімейними лікарями

Названа найстаріша кав'ярня Європи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину