Рубрика: Політика

30 квітня

Імператор Японії Акіхіто заявив про зречення престолу

foto

В Японії 30 квітня проходить ритуал зречення імператора Акіхіто престолу

Вранці Акіхіто увійшов до синтоїстського храму на території палацу в Токіо, щоб вшанувати прародительку імператорської сім’ї – богиню сонця Аматерасу – і повідомити про своє зречення богам.

Церемонія зречення пройде в імператорському палаці сьогодні ввечері. За повідомленнями ЗМІ, прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе виголосить промову і подякує 85-річному імператору. Сам Акіхіто виступить з останнім словом, передає Радіо Свобода.

Імператор офіційно піде у відставку опівночі у вівторок, поклавши край 30-річній ері Хейсей – «Досягнутий мир». Він більше не буде виконувати ніяких офіційних обов’язків. Акіхіто навіть не буде присутній 1 травня на ритуалах щодо вступу на престол свого старшого сина Нарухіто, щоб не заважати новому, 126-му імператору Японії. Зі сходженням на престол 59-річного Нарухіто почнеться ера «Рейва» (令和) – «Порядок і гармонія».

У 2017 році японський імператор Акіхіто оголосив, що зречеться престолу 30 квітня 2019 року. Він пояснив це станом здоров’я.

Після того парламент Японії ухвалив законопроект, що дозволяє імператору зректися трону.

В історії імператорської Японії вже були факти зречення престолу, але востаннє – 200 років тому.

За конституцією Японії 1947 року, імператор має вкрай церемонійні функції як «символ держави і єдності народу». Деякі державницькі функції, зазвичай притаманні головам держави, на кшталт підпису законів, розпуску і призначення виборів парламенту, присвоєння державних нагород чи прийняття іноземних представників, імператор Японії виконує тільки за рішенням уряду або парламенту і не має права самостійного рішення. 


30 квітня 2019, 12:07
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті партія «ЗА МАЙБУТНЄ» затвердила кандидатів на місцеві вибори

На Закарпатті понад дві тисячі людей змінили свою виборчу адресу

Поліцейські Закарпаття задокументували за добу 7 нетверезих водіїв

Жіночий рух "За Майбутнє" на Закарпатті зібрав однодумців

Цього року виборів на Донбасі не буде - ЦВК

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину