Рубрика: Суспільство

19 серпня

Чому падає рівень освіченості української молоді

foto

«Не знаю, що саме робить з українськими дітьми, як то кажуть, сім'я та школа, але в нас явно десь є проблеми»

Декілька років тому я почала спостерігати катастрофічне зниження рівня освіченності і загального розвитку української молоді. Довелося багато займатися рекрутингом, і я бачила студентів гуманітарних спеціальностей, які були практично безграмотними, випускників «політології», які не знали ім'я прем'єр-міністра...

Втім, багато хто казав мені, що це «таке покоління», «світ змінився», «вони інші» і т.п. Я навіть вірила... Пока не познайомилася з дітьми, підлітками та молоддю Чорногорії. Немає там ніякої «іншості».

Ці діти, відразу після школи, знають вільно англійську, якщо закінчили гімназію - ще одну іноземну мову, теж вільно. Ще з часів Югославії, за традицією, на канікулах вони їздять на шкільні екскурсії Європою, і тому гарантовано бачать та знають навколишній світ. Вони всі, без виключення, займаються спортом - футбол, баскетбол, гандбол, водне поло, теніс... Ходять на «кружки» та постійно виступають на багаточисельних культурних заходах...


 


Не знаю, чого тут більше - державної політики чи традицій. Але воно працює. І тому один знайомий нашої родини, вчорашній студент, без будь-яких корупційних схем отримує на виборах мандат депутата столичної міськради. Інша знайома, школярка, без жодного репетитору, відразу після закінчення гімназії в провінційному Которі, поступає в провідний університет в сусідній країні. А десятирічна дочка хазяйки квартири займає друге місце на загальноєвропейському (!) конкурсі дитячих репортажів.

Я не знаю, що саме робить з українськими дітьми, як то кажуть, сім'я та школа, але в нас явно десь є проблеми. І поки ми їх не вирішимо - ми не зможемо побудувати сучасну, європейську Україну.

Джерело: блог Наталії Іщенко


19 серпня 2018, 12:48
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Поліція Закарпаття розшукує безвісти зниклу неповнолітню

ООН визнала право кліматичних біженців на притулок

Чверть закарпатців ще не уклала декларації із сімейними лікарями

Названа найстаріша кав'ярня Європи

За одинадцять місяців 2019 року населення Закарпатської області скоротилося на 2535 осіб

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину