Рубрика: Суспільство

14 серпня

Історія походження кальянів

foto

Одна із основних версій походження кальянів 

Популярна розвага, як куріння кальяну, що набирає щодня нових шанувальників - асоціюється не тільки з отриманням задоволення, а й з бажанням глибше пізнати і долучитися до дивних східних традицій. Стилістично оформлені під старовину можливо купити кальяни в магазині Кальянчик із своєчасною доставкою по Україні. Історія зародження улюбленого всіма захоплення трішки туманна, оскільки прямих джерел, що свідчить на користь конкретної країни - не виявлено. Загальноприйнятою визнається чудова Індія, де в ХV столітті все ж зафіксовані факти куріння кальяну, але популярність придбала настільки стрімкі масштаби, що охопила собою величезні території різних країн, що і внесло деяке непорозуміння в справжній стан справ.

Способи застосування кальянів в різних країнах

Саме слово кальян, представляє собою курильний прилад, що дозволяє охолоджувати і фільтрувати дим, в різних країнах має свою індивідуальну назву, але суть приладу одна.
В Індії кальян використовували спочатку зовсім для інших цілей, а саме, як знеболююче, замінюючи тютюн гашишем з додавання спецій і лікарських трав. Пропоновані сьогодні кальяни настільки зовні красиві, що самі по собі є справжнім витвором мистецтва, але раніше досить було горіха пальми Narcil, з вирізаними в ньому парою отворів і без м'якоті. В отвір вставлялася соломинка і все, кальян був готовий до застосування. В Єгипті, наприклад, активно використовувалася гарбуз.
Фарфорова посудина спочатку з'явилася в Персії, причому шланг зі шкіри змії прийшов на зміну соломинки, що відбилося і на практичності, і на «живучості» кальяну. І не кому-небудь, а саме персам приписують і вдосконалення вимочування тютюну в різних солодких консистенції.
Ароматизували в колбі воду спочатку аравійці, використовуючи для цього різні соки, добавки і алкоголь.

Цікаві версії походження кальянів

Своє пояснення «народження» кальяну є і в американських дослідників, яке свідчить, що для куріння індіанці також брали гарбуз, як власне і в Єгипті, пропускаючи через неї тютюновий тліючий дим. І безпосередньо з Америки захоплення кальяном перемістилося на африканську територію. Археологічні розкопки, проведені в Замбії, Танзанії, Кенії показали використання іншого виду кальяну - земляного, де функцію колби грала глиняна зсередини велика яма, де збиралася група одноплемінників для куріння.

Як бачимо, дуже складно виявити місце, яке є справжньою батьківщиною кальяну, але це вже й не так важливо. Головне, що кальян - надійно зайняв нішу в розвагах людини і НЕ збирається з неї йде.


14 серпня 2018, 15:07
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кількох вулицях Ужгорода буде обмежено водопостачання

Поліція Закарпаття розшукує безвісти зниклу неповнолітню

ООН визнала право кліматичних біженців на притулок

Чверть закарпатців ще не уклала декларації із сімейними лікарями

Названа найстаріша кав'ярня Європи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину