Рубрика: Суспільство

14 серпня

Історія походження кальянів

foto

Одна із основних версій походження кальянів 

Популярна розвага, як куріння кальяну, що набирає щодня нових шанувальників - асоціюється не тільки з отриманням задоволення, а й з бажанням глибше пізнати і долучитися до дивних східних традицій. Стилістично оформлені під старовину можливо купити кальяни в магазині Кальянчик із своєчасною доставкою по Україні. Історія зародження улюбленого всіма захоплення трішки туманна, оскільки прямих джерел, що свідчить на користь конкретної країни - не виявлено. Загальноприйнятою визнається чудова Індія, де в ХV столітті все ж зафіксовані факти куріння кальяну, але популярність придбала настільки стрімкі масштаби, що охопила собою величезні території різних країн, що і внесло деяке непорозуміння в справжній стан справ.

Способи застосування кальянів в різних країнах

Саме слово кальян, представляє собою курильний прилад, що дозволяє охолоджувати і фільтрувати дим, в різних країнах має свою індивідуальну назву, але суть приладу одна.
В Індії кальян використовували спочатку зовсім для інших цілей, а саме, як знеболююче, замінюючи тютюн гашишем з додавання спецій і лікарських трав. Пропоновані сьогодні кальяни настільки зовні красиві, що самі по собі є справжнім витвором мистецтва, але раніше досить було горіха пальми Narcil, з вирізаними в ньому парою отворів і без м'якоті. В отвір вставлялася соломинка і все, кальян був готовий до застосування. В Єгипті, наприклад, активно використовувалася гарбуз.
Фарфорова посудина спочатку з'явилася в Персії, причому шланг зі шкіри змії прийшов на зміну соломинки, що відбилося і на практичності, і на «живучості» кальяну. І не кому-небудь, а саме персам приписують і вдосконалення вимочування тютюну в різних солодких консистенції.
Ароматизували в колбі воду спочатку аравійці, використовуючи для цього різні соки, добавки і алкоголь.

Цікаві версії походження кальянів

Своє пояснення «народження» кальяну є і в американських дослідників, яке свідчить, що для куріння індіанці також брали гарбуз, як власне і в Єгипті, пропускаючи через неї тютюновий тліючий дим. І безпосередньо з Америки захоплення кальяном перемістилося на африканську територію. Археологічні розкопки, проведені в Замбії, Танзанії, Кенії показали використання іншого виду кальяну - земляного, де функцію колби грала глиняна зсередини велика яма, де збиралася група одноплемінників для куріння.

Як бачимо, дуже складно виявити місце, яке є справжньою батьківщиною кальяну, але це вже й не так важливо. Головне, що кальян - надійно зайняв нішу в розвагах людини і НЕ збирається з неї йде.


14 серпня 2018, 15:07
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів оселилися ще двоє клишоногих

Закарпатські патрульні виявили незаконне перевезення деревини

Что подарить пятилетней девочке – 10 самых интересных подарков по версии IpopoKIDS

На кількох вулицях Ужгорода сьогодні буде призупинено водопостачання

На пункті пропуску "Тиса" сформувалася величезна черга автомобілів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину