Рубрика: Суспільство

25 липня

Бюджет чи контракт: МОН радить вступникам не поспішати

foto

Міносвіти радить вступникам, які подали заяви на бюджет і беруть участь у широкому конкурсі, не поспішати подавати оригінали документів на контракт, а дочекатися результатів розподілу місць держзамовлення

Відповідне роз'яснення надається у зв'язку зі зверненнями вступників, яких деякі виші вже зараз закликають подавати оригінали документів на контрактне навчання, йдеться у повідомленні на сайті установи.

"МОН радить вступникам, які подали заяви на бюджет і беруть участь у широкому конкурсі, не поспішати подавати оригінали документів на контракт, а дочекатися результатів розподілу місць державного замовлення. Результати розподілу будуть відомі 1 серпня 2018 року.

Важливо пам’ятати, що вступники, які отримають рекомендації на бюджет, повинні будуть до 18 години 6 серпня подати оригінали документів до приймальної комісії вишу. Якщо до цього часу вступник не подасть оригінали, то він втратить право в цьому році на зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві наголосили, що можливість контрактного навчання варто розглядати у тому випадку, якщо вступник не пройшов на бюджетне місце в обраному виші, або не має бажання навчатися там, де отримав відповідну рекомендацію. Кожен вступник, що не отримав бюджетне місце, автоматично бере участь у конкурсі на контракт за всіма своїми заявами.

Вступник також має знати, що у разі вступу до вишу на контракт договір про надання освітніх послуг підписується тільки після видання наказу про зарахування. Будь-яка вимога укласти договір та подати оригінали документів у виш до видання наказу про зарахування є незаконною.

На конкурсних пропозиціях, де є бюджетні місця, технічна можливість видання наказу про зарахування на контракт з’явиться у приймальних комісій лише після розподілу бюджетних місць. Водночас це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, де місця державного чи регіонального замовлення не передбачені. Вступники на такі пропозиції можуть укладати договори одразу після видання відповідного наказу.

 Джерело: Укрінформ


25 липня 2018, 16:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Набутий після COVID-19 імунітет не уберігає від повторного зараження — МОЗ

25% українців вважають, що перехворіли на COVID-19. Опитування

Усі іноземні авіакомпанії припинили польоти до Ізраїлю

Британія запровадила «паспорти вакцинації»

В горах Закарпаття затримали двох правопорушників, які лісом пробиралися в Україну

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено