Рубрика: Політика

04 липня

Суд ЄС оштрафував Словаччину за порушення правил захоронення відходів

foto

Суд ЄС оштрафував Словаччину за затримку в імплементації закону ЄС про захоронення відходів.

Таке рішення у середу, 4 липня, виніс Суд Європейського Союзу в Люксембурзі, повідомляє "Європейська правда".

Словаччина повинна виплатити у бюджет ЄС загальний штраф у розмірі 1 мільйон євро та по 5 тисяч євро щоденно за кожен день затримки реалізації закону.

Справа стосується словацького сміттєвого полігону на півночі країни, у Жиліній-Поважський Хлемец.

 

У 2013 році суд ЄС постановив, що Словаччина порушує директиву ЄС про захоронення відходів, дозволивши експлуатацію існуючого полігону без плану щодо приведення ділянки у відповідність, і не прийнявши остаточного рішення про роботу полігону на основі затвердженого плану.

Три роки по тому Словаччина не прийняла остаточного рішення щодо статусу полігону, тому Єврокомісія звернулась до суду з проханням оштрафувати Словаччину.

Суд визнав, що протягом п'яти років Словаччина не прийняла фінального рішення про закриття всієї ділянки полігону і він не був остаточно закритий відповідно до директиви ЄС. Суд вважає, що порушення Словаччиною своїх зобов'язань здатне вплинути на навколишнє середовище і здоров'я людей.

Разом з тим суд вважає, що слід враховувати послідовні зусилля Словаччини щодо забезпечення дотримання рішення суду 2013 року, її співпрацю з Єврокомісією і врахування того факту, що з 7 січня 2014 року операції на цьому сміттєвому полігоні було припинено.

За цих обставин суд наказав Словаччині виплатити в бюджет ЄС штраф в розмірі 5 тисяч євро зах коен день затримки здійснення заходів, необхідних для дотримання рішення 2013 року. Крім того, Словаччина повинна виплатити в бюджет ЄС одноразову суму в 1 мільйон євро, щоб запобігти повторенню в майбутньому аналогічних порушень законодавства ЄС.


04 липня 2018, 14:38
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус з ознаками підробки vin-коду

Віце-спікер парламенту Словаччини подав у відставку через порушення карантину

У Хустському районі згоріла надвірна споруда

ЦВК не зареєструвала Вірастюка нардепом

Президент Молдови розпустила парламент

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено