Рубрика: Суспільство

21 квітня

НСЖУ вимагає цього року провести парламентські слухання з безпеки журналістів

foto

У 2017 році було зафіксовано 90 випадків фізичної агресії проти журналістів

Національна спілка журналістів (НСЖУ) вважає необхідним проведення парламентських слухань про безпеку журналістів. Про це повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

"НСЖУ вимагає провести у 2018 році парламентські слухання з питань фізичної безпеки журналістів", - написав він. Він підкреслив, що у 2017 році було зафіксовано 90 випадків фізичної агресії проти журналістів.

При цьому НСЖУ зазначає, що злочини проти журналістів не розслідуються належним чином. "У період з 2015 по 2017 в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань) були внесені відомості про 641 провадження за 5 "журналістськими" статтях Кримінального кодексу. 38% справ було припинено на стадії слідства. 58% перебувають у стадії тривалого й малоперспективного розслідування з перспективою, в основному, "списання за строком давності". У суд же за 3 роки потрапило лише 27 справ, що становить лише 4%", - написав Томіленко.

НСЖУ зазначає, що питання проведення парламентських слухань про безпеку журналістів підтримали профільний комітет Верховної Ради й уповноважений з прав людини, однак він не був винесений на розгляд у сесійний зал.

"Вимагаємо від голови Верховної Ради України Андрія Парубія негайно внести на розгляд парламенту питання про призначення парламентських слухань із питань свободи ЗМІ й фізичної безпеки журналістів", - сказано в повідомленні.

НСЖУ також очікує обіцяного Президентом Петром Порошенко публічного звіту правоохоронців про розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.


21 квітня 2018, 15:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Мукачівщина: В селі Ракошино сталась аварія

Ужгородська міська рада подає позов до суду про стягнення з ТОВ "Олександрія КЕПІТАЛ" 895 тисяч 380 гривень

В Україну йдуть дощі й різке похолодання

Співачку Ріанну призначили послом Барбадосу

В центрі Ужгорода ускладнено рух транспорту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину