В Україні можуть запровадити систему автоматичного арешту рахунків боржників
В Мінюсті готують відповідний законопроект
Міністерство юстиції впровадить систему електронних арештів коштів боржників з метою автоматизації процесу збирання та примусово стягнення боргу.
Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.
"Запровадження електронного арешту коштів, які містяться на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах, є одним із пріоритетних кроків реформи примусового виконання рішень й інших органів, адже Україна взяла зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом щодо прийняття закону, який автоматизує процес збирання та примусово стягнення боргу", - зазначили в міністерстві.
Нині інформацію про рахунки боржника виконавець отримує шляхом направлення запиту до Державної фіскальної служби України. Однак ці дані стосуються лише юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Отримати інформацію про рахунки громадян можливо лише направивши запити до всіх банківських установ країни поштою. На практиці боржники встигають вивести кошти з рахунків, а деколи постанова взагалі губиться і не надходить до банку.
З метою підготовки відповідного законопроекту, як повідомили у відомстві, група українських фахівців під керівництвом Міністерства юстиції у листопаді минулого року здійснила візит до Хорватії.
"32 банки, які на той час існували в республіці, передали до FINA 654 667 невиконаних документів про стягнення коштів на загальну суму майже 8,7 млрд євро. Усі невиконані паперові документи були опрацьовані та внесені до електронної системи. На сьогодні агентство володіє інформацією про всі рахунки як юридичних, так і фізичних осіб, яка оновлюється щодня. Це гарантує блокування грошових коштів на банківських рахунках впродовж кількох хвилин. Завдяки запровадженню новацій Хорватія за оцінками, складеними для доповіді Світового банку "Ведення бізнесу-2017", піднялася з 52 місця на 7", - зазначили у міністерстві.
У Мін’юсті також підкреслили, що майбутня система спростить та прискорить процеси, пов’язані зі стягненням з боржників заборгованої суми.