Рубрика: Політика

01 лютого

Через судову реформу Румунія ризикує Шенгеном, - Юнкер

foto

В ЄС незадоволені судовою реформою в Румунії

Румунія ризикує приєднанням до Шенгенської угоди в разі продовження урядової програми по впровадженню суперечливою реформи у сфері судочинства.

Про це, як повідомляє EUobserver заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнисом в Брюсселі.

За словами Юнкера, якщо румунське законодавство залишиться на рівні запропонованому парламентом, то питання про приєднання до Шенгену може розглядатися з негативної сторони.

Як відомо Румунія, а також Болгарія, щорічно проходять перевірку функціонування судової системи з моменту приєднання до ЄС у 2007 році.

"Якщо румунське законодавство буде залишатися таким, як передбачається парламентом, тоді перевірки в рамках CVM (механізму співробітництва і перевірки) і приєднання Румунії до Шенгену буде розглядатися під зовсім іншими (тобто негативними) умовами", - сказав Юнкер.

Сам Юнкер висловив довіру до судової системи Румунії і закликав до внесення змін у закони на підставі рішення суду.

"Судова система є незалежною і функціонального, і ми не можемо сказати це про всіх державах-членах", - підкреслив він, додавши, що рішення Конституційного суду підтверджує роботу судової системи. 

За матеріалами РБК-Україна


01 лютого 2018, 13:42
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Через Закарпатську митницю намагались перемістити «тютюнові меблі» (фото)

Іво Бобул буде балотуватися в президенти

Понад мільйон — на компліменти для Гройсмана

На Рахівщині зросла кількість хворих на кір

Македонія заявила, що узгодила із Грецією назву своєї держави

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину