Рубрика: Політика

25 січня

Угорщина вимагає від України юридичних гарантій щодо закону про освіту

foto

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час чергової зустрічі щодо освітнього закону

Угорщина очікує від України юридичних гарантій того, що застосування нового закону про освіту почнеться після досягнення домовленості з угорською національною меншиною Закарпаття.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час чергової зустрічі щодо освітнього закону, йдеться в повідомленні на сайті угорського уряду.

"Україна не повинна вводити в дію закон про освіту, доки вона попередньо не узгодила його з представниками угорської нацменшини. Обіцянок недостатньо, нам потрібні юридичні гарантії", – заявив Сійярто.

За словами Сійярто, це питання не є лише справою України та Угорщини, бо, ухваливши освітній закон, "Київ порушив найважливіші основні міжнародні стандарти захисту меншин".

Міністр зазначив, що позиція Угорщини "повністю збігається з очікуваннями Європейського Союзу та Ради Європи", і Угорщина хотіла б знайти рішення, сприятливе для закарпатської угорської громади.

За словами Сійярто, міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв почати відповідні консультації, але в той же час угорський уряд вимагає юридичних гарантій.

"За відсутності правових гарантій Угорщина зберігає своє рішення блокувати всі існуючі міжнародні ініціативи України в рамках Європейського Союзу і НАТО", - сказав дипломат.

За матеріалами ЄП


25 січня 2018, 10:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Лідери Північної і Південної Кореї провели незаплановану зустріч

Керівництво українців Угорщини вимагає у свого депутата скласти мандат за поїздку в Крим

Кабмін проголосував за перепідпорядкування ДФСУ в обхід Мінфіну

Саміт США з Північною Кореєю скасований

Угорщина домовляється із США, щоби натиснути на Україну в НАТО

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину