Рубрика: Суспільство

08 січня

Демографічний провал. Українці народжують менше, ніж потрібно для збереження нації

foto

За даними ООН, у рейтингу народжуваності Україна 172-га місце у світі серед 193 країн. Чому так? Усе просто: народжувати українці не поспішають. Тільки за останній рік чисельність населення нашої країни знизилась на 150 тисяч. Таку тенденцію вже назвали демографічним провалом.

 
Докладніше про це говоримо зі Світланою Аксьоновою, науковою співробітницею відділу досліджень демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАНУ.
 
– Яка статистика народжуваності в Україні?
 
– За останніми даними Державної служби статистики, сумарний показник народжуваності в країні – 15 дітей на 10 жінок. Тоді як іще в 2001 році цей показник був 10 дітей на 10 жінок. Здається, можна було б говорити про позитивну тенденцію. Утім чисельність населення країни зменшується. На тлі високого рівня смертності потрібно, щоби на 10 жінок припадало 22 немовляти. Але прогнози невтішні: цей показник зменшуватиметься, коли дітородну функцію почнуть реалізовувати українці, народжені в середині та наприкінці 1990-х.
 
– Що маєте на увазі? 
 
– Тепер в активний дітородний період вступає покоління, народжене в 1990-х роках. А саме тоді було стрімке зниження рівня народжуваності. Іншими словами, чисельність двадцятилітніх, які мали б ставати батьками, невисока. 
 
– Утім нині дедалі частіше жінки народжують у віці 30 – 35 років...
 
– Так! Якби не вони, падіння рівня народжуваності було б ще стрімкішим. Ви маєте рацію, останніми роками в нашій країні спостерігається тенденція до пізньої вагітності або до відкладання другої. Цей факт, звісно, виконує компенсаторну функцію, але повністю перекрити невисокі показники нарожуваності серед молоді не може.
 
Так, панівною в Україні є формула малодітної сім'ї (1 – 2 дитини). За результатами різних опитувань, кожен другий українець хотів би мати лише двох дітей. Усе через нестабільну економічну ситуцію, а відтак невпевненість у майбутньому.
 
Лариса ПЕЦУХ, Експрес

08 січня 2018, 13:00
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кордонах із ЄС черги продовжують стрімко зростати

У Мукачеві під землю провалилася бруківка (фото)

На кордонах із Закарпаттям продовжують спостерігатися величезні черги

Майже 4 з половиною тисяч перепостів: закарпатець вразив розповіддю про заробітки

Обсерваторію на горі Піп Іван ледь видно (фотофакт)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину