Міни в Донбасі щоденно наражають на небезпеку 220 тисяч дітей — ЮНІСЕФ
У фонді закликають обидві сторони збройного конфлікту на сході України відмовитись від їх використання
Український Донбас наразі є одним з найбільш забруднених мінами регіонів у світі, вважають експерти Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ).
Щоденно життя 220 тисяч дітей, які мешкають поблизу забруднених вибухонебезпечними предметами районів, піддається загрозі.
"Це є неприйнятним, коли місця, де діти могли безпечно грати менш ніж чотири роки тому, є зараз нашпиговані смертоносними вибуховими речовинами", - зазначила представниця ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.
Барберіс закликала усі сторони збройного конфлікту на сході України негайно припинити застосовувати цей вид озброєння, пише DW.
За даними фонду, з початку 2017 року щотижня одна дитина ставала жертвою бойових дій в Донбасі. При цьому найпоширенішою причиною дитячого травмування та смертності ставали саме вибухонебезпечні предмети та снаряди, які не розірвалися. Вони становлять дві третини від усіх зафіксованих випадків. Багато дітей внаслідок поранень, отриманих від вибухів, отримують інвалідність, наголошують в ЮНІСЕФ.
У фонді наголосили на тому, що з 2015 року представники та партнери ЮНІСЕФ проінструктували понад півмільйони дітей, які мешкають у східних регіонах України. Їм розповіли про небезпеку, яку становлять вибухонебезпечні предмети, а також про те, як саме можна вберегтися від неї.
Також фондом було надано психологічну допомогу 270 тисячам українських дітей, які постраждали від російської агресії в Донбасі.
За матеріалами DT.ua