Сучасний хоспіс у Виноградові пустує і руйнується (фото)

Важким пацієнтам до нього важко дістатися...

В рамках Національного превентивного механізму з моніторинговим візитом волонтери відвідали паліативне відділення у м.Виноградово.

В Україні активно розвивається паліативна допомога. Ідеальний хоспіс або паліативне відділення - це лікувальний заклад, у якого є ліцензія на медичну практику і опіоїдні анальгетики (морфін, етс). Але Хоспіс це не просто лікування, це психологічна, духовна і соціальна підтримка, включаючи родичів смертельнохворих людей.

"Тільки уявіть на хвилиночку, у нас у Виноградово спорудили за ЄВРОПЕЙСЬКИМИ стандартами Хоспіс на майже 30 пацієнтів. В наявності сучасне обладнання для здійснення паліативного лікування та догляду, нові функціональні ліжка, обладнання з очищення крові. Персонал, який пройшов спеціальну підготовку з паліативної допомоги. Особисто я таке бачив тільки в американських фільмах. Але шкода, що у відділенні, перебуває всього семеро. Лікарня практично порожня" – написав Олег Григор'єв.

За словами чоловіка, порожні коридори і палати, за півроку починають потроху руйнуватись. У Хоспісі працює лікар, який самостійно розробив і запатентовану унікальну технологію знеболювання пацієнтів із хронічним больовим синдромом за допомогою катетера і лідокоіна за 5 гривень, який можна купити в будь-якій аптеці. Лікар знімає больовий синдром у онкохворих без застосування дорогого таблетованого морфію, який видається в обмеженій кількості і за рецептом. Але допомагати людям він практично не може – лікарня порожня. Чиновникам це не цікаво, а прості люди про таку допомогу не здогадуються.

"Швидше за все у кожного з вас є родич або знайомий, який страждає на сильний больовий синдром. Але сотні онкохворих вмирають в болях та стражданнях у себе вдома, а у нас під боком стоїть досконала клініка, яка вже сьогодні могла полегшити б життя величезній кількості хворих і їх родичів. Ідіотизм полягає в тому, що подібна лікарня повинна була бути у відомстві охорони здоров’я (як це робиться скрізь). Але Виноградівський хоспіс передали на баланс геріатричного пансіонату, тобто установи соціального захисту. А це означає, що потрапити туди можна лише зібравши величезний пакет документів і здобувши путівку управління соц.захисту. Повірте, це дуже довгий і трудомісткий процес, іноді пацієнти просто не доживають до отримання такої путівки".

 

Голос Карпат


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.