Рубрика: Кримінал

08 листопада

Колишню начальницю податкової інспекції Іршавського району засуджено за корупцію

foto

До п'яти років ув'язнення з конфіскацією майна

Про це стало відомо з вироку Виноградівського райсуду Закарпатської області.

У лютому 2014 року директор ТОВ «ІС-Супер-Нова» подав до податкової інспекції декларацію з ПДВ за січень, в якій заявлено до відшкодування на розрахунковий рахунок фірми в банку суму сплаченого податку в розмірі 207,9 тис. гривень.

У березні співробітники податкової інспекції провели позапланову перевірку підприємства, за результатами якої підтвердили дані фірми.

Вже у вересні, співробітник податкової склав довідку форми «А2» про підтвердження сум бюджетного відшкодування ТОВ «ІС-Супер-Нова» ПДВ за результатами документальної перевірки, яку затвердили начальник відділу оподаткування та контролю об'єктів і операцій і перший заступник начальника районної податкової.
Цю ситуацію використовувала керівник податкової в особистих інтересах і зажадала у директора підприємства 10% від суми відшкодування за «сприяння». Вона обіцяла і надалі сприяти в безперешкодному підтвердження такого відшкодування.

Для отримання хабара в 21 тис. Гривень вона задіяла співробітників, які фактично не знали про її незаконні наміри та посередника.

Всі подальші дії, пов'язані з передачею необхідної суми хабара здійснювалися під оперативним контролем СБУ, до яких звернувся бізнесмен.

У жовтні 2014 року директор фірми передав хабар в розмірі 21 тис. Гривень начальниці податкової інспекції через посередника.

Потрібно сказати, що начальниця податкової інспекції Іршавського району в судовому засіданні повністю заперечувала свою провину і факт вимагання хабара.

Навпаки, вона пояснила, що викликала директора ТОВ «ІС-Супер-Нова» через своїх підлеглих, оскільки він є негативним платником ПДВ. І саме в той день, коли він прибув до неї в кабінет, вона не вимагала у нього гроші, а розмовляла з ним на тему запчастин для авто, які нібито повинен був купити у нього її знайомий, і зустріч з її знайомим вона організовувала нібито тільки з питання запчастин.

Вона повідомила суду, що пропонувала тоді директору зустрітися з людиною, якій потрібні були запчастини. Відносно особистості посередника, то начальниця податкової повідомила суду, що його взагалі не знає.

Однак суд не прийняв її затвердження, оскільки вони спростовуються сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів.

Показання посередника, про те, що він нібито отримав 21 тис. Гривень від директора ТОВ «ІС-Супер-Нова» в якості позики і ці гроші не були призначені для передачі начальниці податкової суд також не прийняв.

Оскільки, на переконання суду ці свідчення є помилковими і суперечать свідченнями потерпілого, свідків, а також доказам та обставинам справи.
На оперативній відеозапису зафіксована зустріч директора підприємства з посередником і момент передачі зазначеної суми грошей, з яких ніяк не вбачається укладанні між ними договору позики та вчинення дій саме на виконання умов такого договору.

Суд визнав колишню начальницю податкової інспекції винною за ч.3 ст.368 КК і засудив її до п'яти років ув'язнення з конфіскацією майна. Також суд позбавив її права на протяг трьох років займатися виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

Джерело: Антикор


08 листопада 2017, 13:38
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


63-річний мукачівець вкрав велосипед

23-річний мукачівець пограбував неповнолітнього хлопця

У Рівному застрелили підприємця

На Тячівщині знайшли предмет, схожий на гранатомет. Правоохоронці встановлюють походження зброї

Правоохоронці затримали мукачівця, який пограбував жінку

їїїїїїїї...

Марина
09 листопада 2017, 19:42

Неправдива інформація перш ніж шось опіблуковувати потрібно перевірити її

Прокоментуй новину