Рубрика: Суспільство

25 жовтня

Записку Ейнштейна із секретом щастя продано за $ 1,5 млн

foto

Записка, яку Альберт Ейнштейн дав кур’єру у Токіо, Японія, та яка коротко описує рецепт щасливого життя, продана на аукціоні у Єрусалимі, Ізраїль, за 1,56 млн доларів.

Остаточна ціна записки набагато перевищила попередньо прогнозовану вартість у $ 5000 – $ 8000, – інформує видання The Guardian.

 

«Це рекордна ціна за документ для аукціону в Ізраїлі», – заявив прес-секретар аукціону Мені Чадад, додавши, що покупець є європейцем, який забажав залишитися анонімним.

У записці німецькою мовою на поштовому папері Імперського готелю у Токіо йдеться: «Спокійне і скромне життя приносить більше радості, ніж прагнення до успіху, пов’язане з постійними хвилюваннями».

Друга записка Ейнштейна, написана у той же час, говорить: «Там де є воля, є спосіб», була продана за 240 тис. доларів.

Німецький фізик, відомий своєю теорією відносності, перебував у лекційному турне в Японії у 1922 році, коли написав автографні записки, раніше невідомі дослідникам. Незадовго до цього йому повідомили, що він повинен отримати Нобелівську премію з фізики, і його популярність поза науковими колами зростала.

Японський кур’єр прибув до Імперського готелю у Токіо, щоб вручити Ейнштейну повідомлення. Кур’єр або відмовився прийняти чайові, або ж Ейнштейн не мав дрібних.

Так чи інакше, Ейнштейн не хотів, щоб посланець йшов з порожніми руками, за словами продавця, родича посланця, тому він написав йому дві записки німецькою мовою.

«Можливо, якщо вам пощастить, ці записки стануть набагато ціннішими за звичайні чайові», – сказав Ейнштейн кур’єру.

Два інших листи, написані Ейнштейном у наступні роки, також були продані на аукціоні у вівторок за 33 600 доларів і 9 600 доларів.

У червні листи, написані Ейнштейном про Бога, Ізраїль та фізику, були продані майже за 210 тис. доларів на аукціоні Єрусалиму.

Ейнштейн був одним із засновників єврейського університету Єрусалиму. Коли він помер у 1955 році, він залишив установі свої архіви, зробивши її власником найбагатшої у світі колекції своїх документів.


25 жовтня 2017, 10:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїнСхожі новини


Протягом минулої доби закарпатські митники оформили рекордну кількість «євроблях»

Українців попередили про спалах алергії

Поліція Закарпаття провела тактико-спеціальні навчання

Закарпатські патрульні відреагували на 125 викликів

На українсько-угорському кордоні незначні черги

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину