Рубрика: Суспільство

25 жовтня

Записку Ейнштейна із секретом щастя продано за $ 1,5 млн

foto

Записка, яку Альберт Ейнштейн дав кур’єру у Токіо, Японія, та яка коротко описує рецепт щасливого життя, продана на аукціоні у Єрусалимі, Ізраїль, за 1,56 млн доларів.

Остаточна ціна записки набагато перевищила попередньо прогнозовану вартість у $ 5000 – $ 8000, – інформує видання The Guardian.

 

«Це рекордна ціна за документ для аукціону в Ізраїлі», – заявив прес-секретар аукціону Мені Чадад, додавши, що покупець є європейцем, який забажав залишитися анонімним.

У записці німецькою мовою на поштовому папері Імперського готелю у Токіо йдеться: «Спокійне і скромне життя приносить більше радості, ніж прагнення до успіху, пов’язане з постійними хвилюваннями».

Друга записка Ейнштейна, написана у той же час, говорить: «Там де є воля, є спосіб», була продана за 240 тис. доларів.

Німецький фізик, відомий своєю теорією відносності, перебував у лекційному турне в Японії у 1922 році, коли написав автографні записки, раніше невідомі дослідникам. Незадовго до цього йому повідомили, що він повинен отримати Нобелівську премію з фізики, і його популярність поза науковими колами зростала.

Японський кур’єр прибув до Імперського готелю у Токіо, щоб вручити Ейнштейну повідомлення. Кур’єр або відмовився прийняти чайові, або ж Ейнштейн не мав дрібних.

Так чи інакше, Ейнштейн не хотів, щоб посланець йшов з порожніми руками, за словами продавця, родича посланця, тому він написав йому дві записки німецькою мовою.

«Можливо, якщо вам пощастить, ці записки стануть набагато ціннішими за звичайні чайові», – сказав Ейнштейн кур’єру.

Два інших листи, написані Ейнштейном у наступні роки, також були продані на аукціоні у вівторок за 33 600 доларів і 9 600 доларів.

У червні листи, написані Ейнштейном про Бога, Ізраїль та фізику, були продані майже за 210 тис. доларів на аукціоні Єрусалиму.

Ейнштейн був одним із засновників єврейського університету Єрусалиму. Коли він помер у 1955 році, він залишив установі свої архіви, зробивши її власником найбагатшої у світі колекції своїх документів.


25 жовтня 2017, 10:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїнСхожі новини


На Закарпатті заснували Міжконфесійну Духовну Раду

Закарпаття не залишиться без питної води

На Закарпатті до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень притягнуто 59 осіб

Опитані на кордоні мандрівники вказували на наявність корупції по обидва боки кордону, однак з українського – більше

Якою буде доля будівлі колишньої мікви в Ужгороді?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину