Рубрика: Суспільство

26 жовтня

Нацбанк прогнозує інфляцію до 12,2% на кінець року

foto

У порівнянні з попереднім прогнозом у 9,1% і до 7,3% з прогнозованих раніше 6%

Національний банк переглянув прогноз інфляції, погіршивши його на 2017 рік до 12,2% у порівнянні з попереднім прогнозом у 9,1% і до 7,3% з прогнозованих раніше 6% у 2018 році. Про це УНН повідомили у прес-службі регулятора.

Після тривалої тенденції до покращення інфляційних очікувань, протягом останніх місяців вони погіршились, відзначили у Нацбанку.

"З огляду на прискорення інфляції впродовж останніх місяців та нові проінфляційні фактори (зокрема, більш активне відновлення споживчого попиту, стрімке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, акцизів на тютюнові вироби тощо) Національний банк переглянув прогноз інфляції на 2017 та 2018 роки. До кінця 2017 року інфляція знизиться до 12,2% (попередній прогноз – 9,1%). Надалі інфляція продовжить уповільнюватися та наблизиться до центральної точки цільового діапазону в третьому кварталі 2018 року. А на кінець 2018 року інфляція становитиме 7,3% (попередній прогноз – 6,0%)", - зазначили у НБУ.

Як зазначили у регуляторі, прогноз інфляції на 2019 рік залишився незмінним, на рівні цілі – 5,0%.

"Зниження інфляції у 2018-2019 роках з поточного рівня обумовлюватиметься досить жорсткою монетарною політикою, затуханням впливу різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірною волатильністю обмінного курсу. Відповідно, уповільнюватимуться як темпи зростання цін на сирі продовольчі товари, так і базова інфляція, яка відчутно від них залежить. Загалом, фундаментальний інфляційний тиск на прогнозному горизонті залишатиметься стриманим", - сказано у повідомленні.

Вказано, що найбільш суттєво серед компонент інфляції у 2018-2019 роках зростатимуть адміністративно регульовані ціни (більше ніж на 10% на рік).

"Це переважно відбудеться внаслідок очікуваного поступового підвищення світових цін на енергоресурси з відповідним перенесенням на внутрішні ціни та політики уряду, спрямованої на гармонізацію ставок тютюнових акцизів до рівнів акцизного навантаження в ЄС", - йдеться у повідомленні.


26 жовтня 2017, 14:54
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Колись на Говерлі був угорсько-польський кордон (фото)

У мережі показали, як у високогір'ї Закарпаття «прокидається» унікальний гейзер (фото)

ДТП у Мукачеві

У МОЗ розповіли, що робити у випадку теплового удару

На Закарпатті було проведено 2800 ультразвукових обстежень, під час яких виявлено 37 пацієнтів з клапанними вадами серця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину