Рубрика: Культура

23 жовтня

Відповідальна місія випала Заслуженому академічному Закарпатському народному хору

foto

19 жовтня наші артисти побували з концертом у Вінниці

Одна справа – виступати на рідній сцені чи різних концертних майданчиках нашого краю, і зовсім інша – показувати самобутнє багатоетнічне мистецтво Закарпаття десь за його межами. Така приємна і відповідальна місія випала Заслуженому академічному Закарпатському народному хору – 19 жовтня наші артисти побували з концертом у Вінниці на запрошення тамтешньої філармонії. Річ у тім, що саме в ці жовтневі дні Вінницька обласна філармонія відзначає поважний 80-літній ювілей: її перший концертний сезон стартував у далекому 1937 році. На Поділлі народився і творив славетний Микола Леонтович, тож і досі цій величній постаті вдячні земляки відкривають пам’ятники і музеї, присвячують хорові свята, конкурси, фестивалі, мистецькі проекти. А 12 жoвтня нa пoзaчергoвій сесії Вінницькoї облради було ухвалено рішення про започаткування премії імені М.Д.Леонтовича з нагоди 140-річчя від дня нaрoдження видaтнoгo кoмпoзитoрa.

З метою підтримки, збереження і популяризації національного мистецтва Вінницька обласна філармонія започаткувала проект «Слухай, співай, грай українське», у рамках якого впродовж року планує прийняти на своїй сцені чотири знані творчі колективи України. Саме концертом  Заслуженого академічного Закарпатського народного хору було розпочато цей цикл. Слідом за ним у проекті візьмуть участь Академічний поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок» ім. І. Сльоти (Житомир), Академічний ансамбль пісні і танцю «Поділля» (Вінниця) та Черкаський академічний заслужений народний хор.

Попри щільний концертний графік і зайнятість у багатьох важливих заходах, наш колектив ретельно готувався до поїздки: відбирав кращі твори зі свого репертуару, працював над окремими номерами та загальною концепцією програми. Адже хотілося показати вінничанам саме те, чим багата й особлива наша культура. А чим характерна для закарпатців благодатна осіння пора, як не колоритними традиціями й обрядами, що супроводжують збір врожаю та виготовлення вина? Тож і вирішено було керівниками Закарпатського народного хору – головним диригентом Наталією Петій-Потапчук та балетмейстером-постановником Михайлом Сачком – взяти за основу одну з найяскравіших програм  колективу «Ой, на горі винобрання», в якій якраз і використані елементи цих старовинних обрядів. А ще традиційно включили до програми відомі і маловідомі закарпатській народні пісні, кращі вокально-хореографічні композиції, оркестрові і танцювальні номери.

Вінниця прийняла закарпатців теплою, сонячною погодою. Звиклі до невеличкого, компактного Ужгорода, наші артисти милувалися широкими проспектами і численними скверами міста-півмільйонника. Керівництво Вінницької обласної філармонії потурбувалося про невеличку ознайомчу екскурсію для своїх гостей. Попри брак часу (колектив перебував у місті всього добу) надзвичайно цікавим і захопливим для закарпатців виявилося знайомство з двома найвідомішими туристичними локаціями Вінниці – Ставкою Гітлера «Вервольф» та Національним музеєм-садибою видатного вченого, анатома, творця воєнно-польової хірургії, засновника Товариства Червоного Хреста Миколи Пирогова.

Ну, а ввечері місцева публіка щиро насолоджувалася неповторним мистецтвом Срібної Землі. Глядачі не приховували свого захоплення від кожного номеру концерту: теплі оплески дісталися і сольним виконавцям – народному артистові України Петру Матію, Яні Садварій, Андрієві Свиду, Михайлові Бровді – і хоровим та ансамблевим номерам. В’язанку закарпатських мелодій виконало дівоче тріо у складі Василини Голянич, Олександри Підгородської-Шостак та Вікторії Тимко. З захватом були сприйняті словацький та угорський, народні танці. А «на біс» колектив виконав запальний закарпатський «Увиванець». По завершенню концерту багато щирих слів на адресу артистів сказав зі сцени керівник славетного місцевого дитячого хореографічного колективу «Барвінок» Петро Бойко, вихованці якого особливо емоційно підтримували артистів цього вечора. Тепер ми чекатимемо на приїзд одного з провідних колективів Вінницької  обласної філармонії – Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля».

.

 

                                                                       Підготувала Таїсія Грись


23 жовтня 2017, 17:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Добігає завершення черговий концертний сезон Закарпатської обласної філармонії

У Національному музеї відбудеться презентація книги-збірника «Народний владика Іван Маргітич»

В Ужгороді презентують дебютну книжку Юлії Медюх

У «Паланку» представлено виставку мистецьких полотен «Чуття єдиної родини»

До Мукачева з презентацією збірки поезій “Пошепки і вголос” завітає поетеса Юлія Брежко-Камінська

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину