Рубрика: Культура

22 жовтня

24 жовтня в ILKO Gallery відкриється виставка «Культурний ландшафт» Павла Ковача

foto

О18:00

Культурний ландшафт –місце, де людина та природа зустрілись у співіснуванні протягом тисячоліть, що позначилось в характері ментального та вербального, виразилось в віруваннях, легендах, обрядах, релігії, та стало спадщиною теперішніх і прийдешніх поколінь.

Власне, реальність видима та уявна, мислима та чуттєво-емоційна стала предметом творчого натхнення даної виставки. Живопис та об’єкти складаються з декількох проектів, зроблених в різний час, але об’єднані за ідеєю та умовно розмежовані “між першим та другим поверхами”.

Тут природа мислима як ландшафт, як нашарування тектонічних, скальних порід та складок впадин та вивищень, де утворились площини з водоспадами, флорою та фауною. Та первозданність, в якій контурна лінія зливається з жестом, в’язкості мазка, а форма ще не виокремилась з місця формотворення.

Опираючись на наші тілесні орієнтири і розглядаючи картину чи об’єкт, наш погляд повертається до нас з оновленими силами споглядання, який формується простором зображального. В класичному живописі дороги сприйняття та зображення канонізовані, якщо ми “входимо” в новий простір і час, то вони мало чим відрізняються від нашого переживання часу-простору.

Але, коли зображення звільняється від репрезентативної функції і в поле зображальних знаків і їх “випадкових” геометрій вступають не речі, не буття або світ відображень, а сили, тобто місце становлення сил, де неживопис, виокремившись з живопису як конструкція (механізм бачення), де мистецтво і його ефекти будуть ефектами добре зробленої конструкції, а не намірами художника.

Павло КОВАЧ

Народився 9 червня 1959 року в селі Свобода, Закарпатської області. 1976 – 1980 – навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Педагог з фаху – І. Маснюк.


22 жовтня 2017, 16:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв участь у двох фестивалях в Хорватії

Закарпатський муздрамтеатр закриває 72 театральний сезон дитячою прем’єрою

Проект «Генезис» закарпатського митця Михайла Деяка у Львові

В Ужгороді триває виставка натюрморту "Квітковий рай"

В галереї «Ужгород» відбулося відкриття виставки одного з найцікавіших жанрів живопису – натюрморту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину