Рубрика: Культура

17 жовтня

Закарпатський композитор отримав премію імені В. С. Косенка

foto

Теличко Віктор Федорович

Премію імені В. С. Косенка у 2017 році присуджено композитору Теличку Віктору Федоровичу за твори для дітей та юнацтва останніх років. Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

Теличко Віктор Федорович (1957 р. н.) – композитор, піаніст, педагог, громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, доцент Мукачівського державного університету, викладач Ужгородського музичного коледжу імені Д. Задора. Закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського (клас професорів М. Скорика та А. Рощиної).

Як піаніст та концертмейстер веде активну концертну діяльність як в Україні, так і за кордоном (Угорщина, Німеччина, Польща, Румунія тощо).

У 1994 році заснував і до сьогоднішнього дня очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, який опікується збереженням музичної культури Закарпаття, зокрема творчої спадщини Д. Задора та І. Мартона, популяризує творчість українських композиторів-сучасників. Віктор Теличко є активним музично-громадським діячем, за ініціативи якого на Закарпатті відбувається чимало мистецьких акцій.

Також він є постійним учасником багатьох фестивалів сучасної музики як в Україні, так і за кордоном. У творчому доробку композитора більше як 150 творів різних жанрів, серед яких лялькова опера «Як рак-неборак Козу розуму вчив», «Дитячий альбом», твори для дітей на слова Т. Шевченка, дитячі твори для духових інструментів.


17 жовтня 2017, 13:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв участь у двох фестивалях в Хорватії

Закарпатський муздрамтеатр закриває 72 театральний сезон дитячою прем’єрою

Проект «Генезис» закарпатського митця Михайла Деяка у Львові

В Ужгороді триває виставка натюрморту "Квітковий рай"

В галереї «Ужгород» відбулося відкриття виставки одного з найцікавіших жанрів живопису – натюрморту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину