Рубрика: Політика

09 вересня

Про прийняття законодавчих змін у пенсійній системі, системі охорони здоров'я та у сфері надання соціальних послуг

foto

У результаті реформ в Україні кожного року будуть з'являтися приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування

Прийняття законодавчих змін у трьох важливих сферах — пенсійній системі, системі охорони здоров'я та надання соціальних послуг — приведе до формування якісно нової моделі суспільства, яка принципово різнитиметься від моделі останніх 25 років, пишуть у своїй статті для DT.UA Ігор Яковенко, кандидат економічних наук, науковий консультант ІСЕД; Євген Гороховець, експерт ІСЕД з питань зайнятості та соціально-трудових відносин; Антон Дробович, кандидат філософських наук (ІСЕД).

Як зазначають автори, основою пенсійної реформи стало запровадження прогресивного страхового стажу. Якщо при досягненні 60-річного віку людина не має 25 років офіційного стажу, то пенсію їй доведеться чекати мінімум три роки — до 63. Якщо ж немає і 15 років стажу, то чекати доведеться аж п'ять років — до 65.

При цьому планку мінімального страхового стажу з 2018-го до 2028 р. будуть щороку піднімати до 35 років. Не маючи такої кількості років страхового стажу, пенсію отримати буде неможливо. "Скільки ж українців ризикують тимчасово опинитися у групі "фінансово не забезпечених"? У 2019 р. в Україні проживатиме приблизно 630 тис. осіб, які у 60 років досягнуть пенсійного віку. Із них до 20% будуть уже пенсіонерами, оскільки вийшли або вийдуть на пенсію як пільгові групи до 60-річного віку.

Отже, залишаються ще приблизно 500 тис. осіб, більшість із яких навряд чи матимуть проблеми через відсутність необхідного стажу, адже ця вікова категорія починала свою трудову діяльність наприкінці 70-х років минулого століття. У радянський період не можна було не працювати, тому 10–15 років стажу у них гарантовано є. За роки незалежності України ці люди, скоріш за все, отримали ще 11–16 років страхового стажу, тому матимуть право на пенсію.

Тих, кому не вистачатиме стажу і хто чекатиме на пенсію 3–5 років, будуть одиниці. Однак із кожним роком їхня кількість зростатиме", — йдеться в статті. Однак три-чотири покоління, які виходитимуть на пенсію після 2019 р., кожного року додаватимуть приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу та можливостей безплатного лікування і соціального обслуговування. "Президенту, парламенту і уряду після всіх виборів у 2019 р. "впаде на голови" ця нова і дуже гостра проблема.

Це буде відносно молодий протестний електорат, якому, пройшовши два майдани, нічого буде втрачати. Українському істеблішменту треба завчасно продумати, як вийти із цих складних обставин", — зазначають автори матеріалу.

Джерело: ZN,UA 


09 вересня 2017, 11:44
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Голова МВФ заявила, що через дії Трампа світовий ВВП може зменшитися на 0,5%

Польща відмовилася від будівництва паркану між Україною і Білоруссю

У горах в Грузії знайшли двох українських туристів, але погода заважає врятувати їх

Майже 130 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Поліція розшукала двох зниклих закарпатців

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину