Через нетипову погоду в Ужгороді знову зацвіла магнолія
Атмосферні аномалії призвели до того, що рослини плутають пори року
Період цвітіння для магнолій – у квітні-травні. Та цей рік «радує» закарпатців нетиповою погодою, починаючи з самої зими. Так пояснюють біологи цвітіння магнолій не в сезон.
Проте, аномалії поступово стають нормою. Так, минулої осені біля Мукачева цвіли каштани, у лютому в Хусті літали бджоли, а в Ужгороді у серпні вдруге розквітнули бутони магнолії.
Як пояснила Марія Виклюк, таке цвітіння дерев – як плодових, так і декоративних – пов’язане з різкими перепадами температурного режиму і високою вологістю. «Його може спровокувати, скажімо, тривалий період засухи, після якого випадають сильні дощі. І тоді у дерев ніби відкривається друге дихання. Починають розвиватися молоді бруньки, з’являється цвіт. Хоча зацвітають не всі бутони, а лише найактивніші. Останні роки почали хворіти каштани, на них рано сохне та опадає листя. І хоча їхнє коріння вже не отримує поживних речовин, дерева деякий час все ще мають певний запас енергії, яку їм нікуди дівати. Тому теж можуть зацвісти»,- наголошує вона.
Джерело: Голос Карпат