Рубрика: Надзвичайне

03 серпня

Водність переважної більшості річок Закарпаття нижче норми

foto

Оперативна інформація щодо водності в басейні р. Тиса станом на 02 серпня 2017

У зв’язку з встановленням на території області сухої спекотної погоди відбувається зниження водності водотоків. Меженні рівні, що наближені до мінімальних,сьогодні зафіксовані у верхів’ях річок Шопурка (Кобилецька Поляна) та Тур’я (Т.Поляна). Водність переважної більшості річок басейну Тиси дещо нижча за норму та становить 50-90 % норми.
Водність основних магістральних каналів поступово знижується та становить 40-70% від режимної.Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах. 
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації та режимів роботи. Всі водосховища зараз закриті. Підтримуються рівні, що забезпечують режими риборозведення та обводнення.
З метою попередження небажаних процесів замору риби в річках тамеліоративних каналах,лабораторією БУВР Тиси також проводиться контроль якості води на вміст розчиненого кисню. За результатами гідрохімічних вимірювань проб води вміст розчиненого кисню в річках, меліоративних каналах складає від 2,1 мгО2/дм3 до 10,4 мгО2/дм3:
- канал Високобережний, с. Чомонин – 2,1мгО2/дм3;
- канал Чаронда-Тиса, ст. Есень – 8,3 мгО2/дм3;
- канал Чаронда-Латориця, с.Червоне – 6,1 мгО2/дм3;
- р. Уж, нижче міста Перечин – 10,4 мгО2/дм3;
- р. Уж, нижче в місті Ужгород (питний водозабір) – 8,5 мгО2/дм3;
- р. Латориця, м. Чоп (питний водозабір) – 7,3 мгО2/дм3;
- р. Уж, нижче с. Сторожниця (кордон з Словаччиною) – 9,2 мгО2/дм3.
Завдяки проведенню оперативних водогосподарських заходів(міжрайонними управліннями водного господарства області здійснюється підтримка рівнів води за допомогою шлюзів-регуляторів) вдалося уникнути небажаного процесу замору риби. На сьогоднішній день замору риб у меліоративних каналах не зафіксовано.
В цілому, протягом червня-липня якість поверхневих вод річок області відповідала фоновим значенням якісного стану поверхневих вод, характерним для літнього періоду.
Спеціалістами лабораторії моніторингу вод та ґрунтів БУВР Тиси надалі буде проводитись посилений контроль якості поверхневих вод річок та меліоративних каналів на території області.

Джерело: БУВР Тиси


03 серпня 2017, 10:55
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатські рятувальники допомогли туристичній групі у засніжених горах (ФОТО)

На Рахівщині сніг завадив безпечно спуститись з гір групі туристів. На допомогу викликали рятувальників

Мукачево: у каналі виявили труп

На гірських вершинах Закарпаття випав сніг (ФОТО)

На трасі Мукачево-Львів перекинулась вантажівка (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину