Рубрика: Кримінал

02 серпня

На Закарпатті зловмисники торгують дикими птахами (відео)

foto

Інтернет рясніє оголошеннями про продаж диких птахів, хоча забирати їх з природного середовища - незаконно.

Интернет пестрит объявлениями о продаже диких птиц, хотя забирать их из естественной среды - незаконно. Что грозит нелегальным торговцам - узнавала Марина Коваль.

Це сторінка в соцмережі, де торгують буквально всім - від меблів і одягу до диких тварин. Ось - оголошення про продаж пташеняти сови. А ось - пропонують маленького сокола.

Закарпатця Дмитра Ромачинського побачене обурило. Він вирішив викупити птахів. Купівлю совеняти знімаємо прихованою камерою.

"Він не перший день у мене, хороших два тижні був".

Як тільки совеня куплене, намагаємося поспілкуватися з продавцем відкрито.

"Ви продали тільки що сову, дикого птаха, звідки ви взяли його?". 

"Хотів 500 гривень, знаєте, і збив я до 300 гривень. Дівчина продавала молодого сокола, так ми з нею і не змогли вийти на зв’язок, вона видалила свій пост, і ми так, і не знайшли цього сокола", - розповідає любитель тварин Дмитро Ромачинський.

Сусіди продавця совеняти розповідають: удома він диких птахів не тримає.

"Гуляв по лісу і там прямо падає оце от маленьке совеня".

Совеня відвозимо в еколого-натуралістичний центр. За оцінками фахівців, жовтодзьобому усього кілька тижнів. Ще 2-3 дні і він би загинув. Ні належного догляду, ні харчів пташа не мало.

"В такому стані це совеня викормити дуже важко, ми будемо намагатися. Я вже бачу, що голівонька у нього така слабенька, попробуємо водичкою напоїти, м’яском починати кормити", - каже директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, місто Ужгород Олександр Геревич.

Про продаж дикого птаха повідомляємо в екоінспекцію. Там обіцяють розібратися. Подібний промисел дикими тваринами без спецліцензії - незаконний. Порушнику загрожує штраф - від кількох сотень і навіть тисяч гривень до тюремного терміну.

"Як за незаконний збут, так і за незаконне придбання об’єктів тваринного та рослинного світу", - каже державний інспектор Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Ігор Дяченко.

Такі випадки, розповідає орнітолог із Закарпатського університету, не поодинокі, - особливо влітку.

"Пташенята виростають і вони пробують уже себе, пробують крило і в такому періоду, в такий період частіше всього попадають на очі людям. Тенденція реалізовувати диких тварин, вона набуває у світовому масштабі досить таких глобальних характерів", - каже орнітолог (завідувач кафедри лісівництва УжНУ) Людвіг Потіш.

Нашому совеняті пощастило. Фахівці обіцяють його виходити і випустити на волю. 

Марина Коваль

Подробности-ТВ


02 серпня 2017, 11:44
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Міжгірщині патрульні зупинили п'яного водія. 1,65 проміле алкоголю

У авто 22-річного закарпатця патрульні виявили зброю (ФОТО)

В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія (ФОТО)

Усіх нападників на табір ромів у Львові затримали – Князєв

Мешканці Тернопільщини намагались підкупити закарпатських прикордонників

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину