Куди поїхати: незвичайні місця в Україні
В Україні є багато унікальних місць, відвідати які можна навіть за вихідні
Збираючись у відпустку, кожна людина перш за все вирішує основне питання – чим зайнятися в цей час? Хтось вважає за краще залишитися вдома і нарешті виспатися, хтось мріє про безтурботний відпочинок на дачі, а кого-то тягнуть подорожі. Безумовно, в світі є сила-силенна унікальних місць, які хочеться побачити. Але і Україна в цьому питанні не пасе задніх. Не виїжджаючи за кордон, українці можуть побачити моря і пустелю, каньйони й водоспади, унікальні озера і скелі.
"Сегодня" вибрав кілька незвичайних місць, які можна відвідати не тільки у відпустці, а й навіть за вихідні.
Олешківські піски, Херсонська область
Олешківські піски – це 161 200 га гарячого піщаного масиву (210 000 га, якщо рахувати з масивами з рослинністю). Це унікальне місце ще називають Олешківською (або Алешківською) пустелею. На місці масиву розташований однойменний Національний природний парк.
Олешківські піски. Фото: uk.wikipedia.org
Вважається, що пустеля в Україні з'явилася через тварин. Так, раніше на цій території була степова рослинність, але в XIX столітті сюди завезли велике поголів'я овець, які її знищили. А за рахунок вітряної ерозії територія пустелі розрослася. Зараз Олешківські піски складаються з семи арен і є другим за розміром піщаним масивом в Європі. Пісок тут формує дюни і горби заввишки до п'яти метрів. Влітку він нагрівається до 75°C, а гарячі потоки повітря розганяють хмари, тому дощі тут трапляються рідко. Однак часто бувають піщані бурі.
Урицькі скелі, Тустань, Львівська область
Колись Тустань була давньоруським оборонним комплексом, митницею та містом-фортецею. Природні скелі були з'єднані з дерев'яною архітектурою на висоті 40-80 м над рівнем долини, що робило фортецю неприступною. Зараз це місце – пам'ятка історії, археології, архітектури та природи і входить до Національного історико-культурний заповідник "Тустань".
Урицькі скелі. Фото: panoramio.com/Oleg Petrenko
І, хоча, дерев'яних конструкцій вже немає, але серед лісу досі височіють обривисті скелі. Їх приблизний вік-55 мільйонів років. На природних монолітах досі збереглися наскальні малюнки-знаки, всередині все ще можна знайти підземні ходи, гроти і колодязі.
Дністровський каньйон
Дністровський каньйон утворений рікою Дністер і розташовується на межі чотирьох областей – Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Довжина каньйону 250 км, він є одним з найбільших в Європі і вважається одним з семи природних чудес України. Його стрімкі береги досягають висоти від 100 до 250 метрів над водою. Численні притоки, впадаючи в Дністер, утворюють водоспади, а скелі і гроти на берегах створюють неповторний пейзаж.
Дністровський каньйон. Фото: uk.wikipedia.org
Сплави по Дністру в цьому місці дуже популярні у туристів. Це загальнодоступне місце, тому сплавлятися по річці можуть як професіонали, так і любителі. Для тих, хто не любить активний відпочинок, а вважає за краще насолоджуватися природою, на берегах є облаштовані бази відпочинку і пансіонати.
Тунель кохання в Клевані, Рівненська область
Тунель кохання в Клевані – ботанічний феномен. Це місце вважається одним з найромантичніших в Україні. Він утворений деревами і кущами, які сплелися між собою в формі арки, і проходить вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів. Довжина тунелю – чотири кілометри. Тричі в день по ньому проходить промисловий поїзд.
Тунель кохання. Фото: uk.wikipedia.org
Найкрасивіше за все це місце виглядає влітку і на початку осені. Сюди часто приїжджають закохані пари. Місцеве повір'я говорить, що будь-яке бажання, загадане в тунелі, збудеться, якщо любов у парі справжня.
Озеро Світязь, Волинська область
Озеро Світязь входить до групи Шацьких озер, а це більше 30 водойм. Світязь вважається найбільшим і найглибшим озером в Україні. Його площа – 26,2 кв. км, а максимальна глибина – 58,4 м. Вода в озері дуже чиста, в сонячну погоду проглядається на кілька метрів. Приблизно в центрі озера є невеликий острів.
Це місце є дуже популярним у відпочиваючих. На березі озера є пляжі, хоча в деяких місцях ліс підступає практично до крайки води. Поблизу озера безліч котеджів і пансіонатів.
Лемурійське озеро, Херсонська область
Лемурійське озеро – це водойма на північному березі Сиваша поблизу села Григорівка Херсонської області. Вода в ньому має рожевий колір і, по суті, є ропою – насиченим соляним розчином. Вона містить мінерали, солі хлористого калію і магнію, йодистого натрію і бромистого магнію, за рахунок чого вважається лікувальною.
Лемурійське озеро. Фото: visitkherson.gov.ua
Лемурійське озеро називають українським Мертвим морем. Більш того, в літрі води з озера міститься на 50 г більше солі, ніж в ізраїльському морі. Багато людей їдуть сюди, щоб полікувати хронічні захворювання суглобів і шкіри, а й саме по собі озеро є унікальним.
Вилкове, Одеська область
Місто Вилкове знаходиться практично на кордоні з Румунією. Його унікальність в тому, що воно розташоване на воді, як і італійська Венеція. Помилуватися всією красою околиць можна спустившись на човні по Білгородському каналу.
Вилкове. Фото:odesskiy.com
По сусідству з містом розташований Дунайський біосферний заповідник з унікальними островами, птахами і тваринами з Червоної книги. Приїхавши сюди, також можна відвідати і "нульовий кілометр" – місце, де Дунай впадає в Чорне море.
Сегодня