Вчені: Надра Місяця наповнені водою

Американські геологи припустили, що відкладення під поверхнею Місяця містять велику кількість води.

Такі дані були отримані після того, як на Місяці помітили скляні гранули в складі вулканічних порід, повідомляє Phys.org.

Вміст води в окремих гранулах дуже малий, але породи, в яких знайшли ці гранули, розташовані на великих ділянках на і під поверхнею Місяця. Вчені підрахували, що в одній тонні поверхні Місяця може знаходитися до 946 мілілітрів води, що досить багато для абсолютно «безводного» небесного тіла.

«Ми виявили, що вода розподілена по всій поверхні Місяця. Той факт, що майже всі магматичні утворення показують присутність води, дозволяє припустити, що велика частина надр Місяця є вологою», – підкреслив один з авторів дослідження, Ральф Міллікен з Університету Брауна в США.

Дані були отримані за допомогою встановленого на індійському супутнику Chandrayaan-1 інструменту Moon Mineralogy Mapper. Цей прилад здатний одночасно вимірювати температуру поверхні Місяця і вивчати її мінеральний склад.

«Точне походження води в місячних надрах – це ще відкрите питання. Інші дослідження показали наявність водяного льоду в затінених областях на місячних полюсах, але ці відкладення знаходяться в місцях, до яких порівняно легко отримати доступ», – відзначає співавтор роботи Шуай Лі, докторант в університеті штату Гаваї. За його словами, це відкриття може мати важливе значення для майбутніх місій на Місяць. 

Джерело: zik.ua


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.