Старіння робить людей розумнішими – вчені
Дослідники розповідають, як фізичне здоров'я людини впливає на її психічне здоров'я
Багато молодих людей зі страхом очікують 30-річного ювілею, оскільки їм здається, що після перетину цього кордону вони вступають мало не в епоху старості. Однак нове дослідження показало, що вікові процеси можуть бути корисними для інтелекту, зв'язків між нейронами мозку і психічного здоров'я, пише medikforum.ru.
Дослідники з Університету Торонто з'ясували, що страждаючі від тривожних станів і депресій через наближення того чи іншого віку люди в реальності можуть зіткнутися із затримками в розвитку мозку. Дослідження проливає нове світло на те, як фізичне здоров'я кожної людини впливає на її психічне здоров'я, і як це розвивається з часом.
Для свого дослідження вчені проаналізували МРТ-скани 359 дорослих у віці від 22 до 36 років. Їх цікавило, яким чином вік впливає на зв'язки між нейронами в мозку. Крім того, вчені стежили за тим, як різні особливості мозку змінюються в залежності від того, де працює людина і яким рівнем спілкування володіє.
Виявилося, що у більшості людей старше 30 років відзначається підвищена активність в деяких спеціальних зонах мозку, і це свідчить про те, що вони більш ефективно обробляють інформацію. Крім того, ці люди завдяки нормальним віковим процесам в мозку краще контролюють свої дії і приймають більш зважені рішення. Однак у деяких людей вікові зміни мозку негативно впливали на психічне здоров'я.
Наприклад, у людей старше 30, які скаржилися на психологічні проблеми, проведені скани мозку показали недорозвиненість певних зон в цьому органі. Це і дозволило зробити висновок про те, що неврози, занепокоєння, тривожні стани і депресії, в тому числі пов'язані зі страхом перед віковими процесами, заважають розвитку мозку. А в нормальних умовах старіння йде йому тільки на користь.