Завтра святкуємо Петра і Павла: що не можна робити в цей день
Щороку День Петра і Павла святкується 12 липня
З цим днем завжди було пов’язано досить багато різних традицій, повір’їв і навіть заборон. Сам День Петра і Павла назвати святом, швидше за все, не можна. Це радше день пам’яті святих Петра і Павла. І так само, 12 липня, завершується Петрів піст. Але, в цей день не дозволяється тільки щось нове, але є деякі заборони. Вони, звичайно, не дуже суворі, але забувати про них не варто.
День Петра і Павла 2017: головні заборони
В цей день не можна працювати. Особливо це стосується важкої фізичної праці. Пов’язана такий заборона на Петра і Павла з тим, що робота може відволікатися від читання Євангелія.
У День Петра і Павла не можна лихословити, сваритися, сперечатися, або конфліктувати. В принципі, такі заборони діють у будь-яке релігійне свято. Але День Петра і Павла – це ще й чудовий привід попросити пробачення, якщо ви з кимось посварилися.
За традицією в День Петра і Павла не можна шити, в’язати, або навіть вишивати. Чому така заборона діє сказати складно, але її намагаються дотримуватися всі віруючі.
У День Петра і Павла не можна проводити вінчання.
Ми вже говорили, що в День Петра і Павла закінчується Петрів піст, але в церкві все одно заборонено вживати алкоголь.
День Петра і Павла вважався «макушкою» літа. Після цього вже має настати гарна погода і спека. Але, незважаючи на це, в Петрівв день люди намагалися не купатися у водоймах, тому що вважалося, що водяні духи прокидалися і могли нашкодити.
Крім цього, після вечері в день Петра і Павла не можна було прибирати їжу зі столу. Вважалося, що її залишають для померлих родичів. У разі порушення цього правила, потрібно було йти до церкви і ставити свічку за упокій.
У День Петра і Павла не можна було вживати в їжу фрукти, ягоди і овочі нового врожаю. Порушення цього правила могло призвести до досить страшних наслідків: людина могла зламати свою долю, або ж приректи себе на багато років самотності.
Підготував Антон Антонов