На Закарпатті підробляли алкоголь

foto

До виробництва та збуту фальсифікату причетні чотири особи, серед яких – депутат сільської ради. Всім учасникам обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.

Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області Нацполіції виявили розгалужену систему збуту фальсифікованого алкоголю на території регіону. В подальшому поліцейські встановили, що цех по виробництву продукції знаходиться у Львівській області, а мережа та основні канали збуту охоплюють декілька регіонів.

За добу у міні-заводі виготовлялось до 2-х тисяч ящиків алкоголю. «Чорний» прибуток складав від 100 тисяч до півмільйона гривень. Вказані суми потрапляли виключно до «бюджету» організаторів. Головний продукт виробництва – українська «горілка», що користується попитом у населення.

Також були встановлені і чотири "співзасновники алкогольного бізнесу". Це мешканці Львівської та Закарпатської областей, один з яких був навіть депутатом сільської ради. Кожен відповідав за свій напрямок роботи: контроль за виробництвом, реалізацією, постачанням компонентів, зберігання грошей, ведення "чорнової" бухгалтерії тощо.


Наприкінці березня працівники підрозділу, слідчі поліції Закарпатської області, обласної прокуратури спільно із спецпідрозділом КОРД провели 25 обшуків на території двох областей.

 
Зокрема, за місцем знаходження підпільного виробництва «горілки», складів, каналів збуту, а також за місцем мешкання організаторів. Тоді правоохоронці вилучили 2 тисячі ящиків «горілки» (40 тисяч пляшок), 120 тисяч доларів США, 117 тисяч євро та 600 тисяч гривень. Крім того, обладнання, понад 5 тонн спирту, марки акцизного податку України з ознаками підроблення, а також чорнову бухгалтерію та чорнові записи.
 
Правоохоронці довели причетність ділків до вчинення інкримінованих їм правопорушень. Всім фігурантам справи повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів), 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару).
Крім того їм було обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави від 120 тисяч до 320 тисяч гривень. На майно учасників організованої злочинної групи вартістю майже 8 мільйонів гривень накладено арешт.
 
На даний час слідство закінчено, а матеріали кримінального провадження скеровано до суду.
 
Нагадаємо, наприкінці березня цього року оперативники підрозділів захисту економіки поліції виявили масштабну схему виробництва фальсифікованого алкоголю на заході України.
 
Департамент захисту економіки Національної поліції України


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.