Резервісти із Закарпаття відправились на навчальні збори на Рівненщині (фото)
Більше 130 резервістів оперативного резерву першої черги із різних районів Закарпаття відправились на навчальні збори. Протягом місяця у складі однієї з бригад, які дислокуються на території Закарпаття, вони пройдуть злагодження на Рівненському загальновійськовому полігоні.
У Закарпатському обласному військовому комісаріаті колишнім бійцям АТО розповіли про особливості проходження служби у військовому резерві, основні гарантії резервістів та грошове забезпечення.
- Нещодавно у районному військкоматі мене повідомили про те, що необхідно взяти участь у навчальних зборах, тому я зараз тут, - розповів колишній кулеметник, старший солдат запасу Роман Грапенюк. – У багатьох країнах такі збори є звичайною практикою і думаю, що вона має бути перейнята і у нас. Звичайно, що крім обов’язку повинна бути і чітка система мотивації, бо чоловік все-таки залишає на місяць роботу, свою сім’ю і держава мусить це якось компенсувати. Зважаючи на той стан, у якому зараз наша країна, та компенсація для резервістів, яка є зараз, доволі достойна. З іншого боку потрібна і відповідальність для тих, хто уникає зборів по надуманим причинам.
Оптимістично налаштовані резервісти із Іршавщини.
- Військова техніка, стрільби із різних видів зброї – це те, з чим ми зіштовхнулись під час навчальних зборів у вересні минулого року, - поділився один із іршавчан. - Мені цікавий був полігон, бо до цього я на ньому ніколи не був. Розуміємо, що зразу все не зміниться, але рік за роком армія таки змінюється.
Загалом всі сподіваються отримати нові навички та досвід, навчання за новішими стандартами, наближеними до європейських.
Тим часом на Рівненському загальновійськовому полігоні вже готові розпочати прийом тих, хто залучається на збори, а це загалом понад 1000 резервістів. Для них підготували намети для проживання, розгорнули п’ять пунктів харчування із польовими кухнями. Годувати колишніх військових будуть гарячою їжею тричі на день. Також тут облаштували систему забезпечення водою зі свердловин, літні душі та польові лазні.
Впродовж 30 днів для резервістів організують навчання для збереження та вдосконалення знань, навичок та умінь, необхідних для виконання обов’язків військової служби під час особливого періоду. Підготовка резервістів здійснюється з урахуванням отриманого бойового досвіду в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Завершаться збори бійців оперативного резерву першої черги за місяць бригадним тактичним навчанням із бойовою стрільбою.
Група по роботі з особовим складом
Та громадськістю Закарпатського ОВК