Рубрика: Суспільство

20 квітня

Вчені заявляють, що знайшли ліки від старості

foto

Це пуповинна кров

Пуповинна кров людини може омолоджувати. Це з'ясували вчені, які відновили здатності до навчання і пам'ять старих мишей за допомогою ін'єкції білків, взятих з пуповинної крові людини.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.
Під час дослідження вчені зібрали зразки крові у трьох вікових груп: пуповинну кров новонароджених немовлят, кров молоді 19-24 років і кров літніх людей 61-82 років. Потім вони ввели плазму цих зразків мишам, вік яких був еквівалентний людським 50 рокам.
Найбільш помітний ефект справила плазма, взята з пуповинної крові: миші, які отримали її, стали краще всіх справлятися із завданнями, запам'ятовувати, де знаходиться вихід з лабіринту і навіть вити гнізда, хоча зазвичай старі миші втрачають цей навик.
Вчені також зазначили зрослу активність гіпокампу, області мозку, що відповідає за пам'ять і навчання. Плазма крові молодих людей зробила схожий, але менш виражений ефект, а плазма крові літніх взагалі ніяк не вплинула на стан мишей.
Можливий кандидат на звання речовини, який повернув старіння назад, – білок TIMP2, ендогенний інгібітор металопротеїназ. Він знижує активність ферментів, що руйнують білки позаклітинних структур тканини, і міститься в плазмі пуповинної крові в величезній кількості. Але яким чином це призводить до омолоджуючого ефекту, поки що неясно.
Вчені розраховують, що в майбутньому їх відкриття допоможе боротися з дегенеративними віковими процесами в людському мозку.

За матеріалами Сегодня


20 квітня 2017, 21:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Будинок Зубної феї - новий пам'ятник з'явився в Перечині

З 31 травня по 3 червня в Ужгороді триватиме фестиваль «Ням-Ням-Фест»

У Карпатах помітили незвичайну гадюку

В Ужгороді нове асфальтне покриття вже руйнується (відео)

Пасажирів обурив стан вбиральні у поїзді "Київ-Рахів" (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину