Рубрика: Суспільство

11 березня

Зниження соціальної норми газу до 4 куб. м на 1 квадратний метр призведе до енергетичних злиднів

foto

Енергетичні злидні для багатьох українців можуть наступити в 2019 році

Уряд готує громадянам України чергові новації і розглядає можливість зменшення соціальної норми споживання газу в 2019 році до 4 куб. м на 1 кв. м, пише в своїй статті для DT.UA Наталія Вареник.

Мова йде про уточнення параметрів, на яких базується система субсидій для населення. Остаточні параметри змін будуть визначені у квітні, після завершення опалювального сезону. Тобто у поточному опалювальному сезоні соціальні норми споживання газу знизилися з 7 куб. м на 1 кв. м до 5,5, і тепер мова про можливість переходу до 2019 р. до європейського стандарту — 4 куб. м на 1 кв. м.

"У більшості країн Євросоюзу більш теплий клімат, ніж в нашій країні. Наші зими набагато холодніше, наприклад, французьких, іспанських або італійських, не кажучи вже про грецькі", - йдеться в матеріалі.

Як зазначає автор, сьогодні у нас стало модним говорити про енергетичну бідность європейців, повсюдно економлять на опаленні. За даними французького INSEE, 5,6 млн французьких сімей, або 12,1 млн чоловік, знаходяться в "енергетичної бідності" через важкий фінансовий стан, погану теплоізоляцію житла і високі ціни на енергоносії. Дві третини французів мерзнуть у себе вдома. Середньостатистична сім'я в Словаччині платить щомісяця за тепло 100-150 євро, французька сім'я — 220 євро. Опалити двокімнатну квартиру у Німеччині коштує близько 100 євро, однокімнатну в Данії — близько 30 євро, а дві третини жителів Болгарії і зовсім не можуть обігріти своє житло до нормальних температур. Подібні труднощі і у 28,3% жителів Кіпру, 17% населення Італії, 14,5 — жителів Латвії і 10,6% — Іспанії. При цьому співвідношення доходів жителів цих країн і вартості опалення — зовсім інше, ніж в Україні.

За даними Eurostat за 2015 рік, доходи на душу населення в місяць розподілилися наступним чином: Німеччина — 2842 євро, Данія — 3658, Словаччина — 1167, Франція — 2608. Плата за тепло становить до 5, 7, а в окремих випадках і до 10% місячного доходу європейців.

"У нас пенсіонер, який отримує мінімальну пенсію, віддає за тепло іноді майже 100% своїх доходів. Можна говорити не про економію, а про енергетичні злидні", - підсумовує автор.


11 березня 2017, 10:39
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатським декларантам слід сплатити податки згідно поданої декларації до 1 серпня

Хто такі карпатські гуцули?

Дорога Долина-Хуст у жахливому стані (ВІДЕО)

За минулу добу на Закарпатті стались 3 аварії

Вже звична "патологія" в Ужгороді: розпочати ремонт і залишити (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину