Поради закарпатцям: що їсти під час посту
Під час посту потрібно забезпечити свій організм корисними поживними речовинами та вітамінами
Великий піст припадає на зимово-весняний період, коли організму бракує вітамінів та важко пристосовуватися до постійних коливань погоди. Цього року в закарпатців східного та західного обряду піст розпочався 27 лютого і триватиме до 15 квітня включно.
Що ж їсти під час посту?
Під час посту треба вживати збалансовану їжу з різноманітних продуктів, щоб забезпечити свій організм корисними поживними речовинами та вітамінами, - пише Мedfond.com.
Як відомо у піст не можна вживати м'ясо, рибу, молочні продукти, яйця, білий хліб та похідні від цих продуктів: майонез, солодощі, вершкове масло, сир, шоколад, цукерки та вживати алкоголь. Відмовившись від перелічених продуктів наш організм гостро відчуває недостачу певних поживних елементів. Щоб цього не сталося потрібно додати ряд обов’язкових продуктів у пісне меню.
Коров’яче молоко можна замінити соєвим. Продукти, які виготовляються із соєвих бобів містять В12, а також вітаміни Е. Крім молока з цих бобів виробляються кефір, сир тофу, які можна вживати під час посту. Цей вітамін також можна знайти у морській капусті у дріжджах та хмелі.
Також організм під час посту відчуває недостачу білка. Достатня кількість їх міститься у грибах, які можна порівняти за поживною цінністю з м’ясом. З них можна робити перші страви, такі, як борщі, супи, та додавати до гарніру і робити салати.
Велика кількість білка є у квасолі, у якій ще містяться елементи заліза - це допомагає уникнути астенії та анемії. Українська кухня дуже багата на страви з цього продукту. Квасоля є дієтичним продуктом, у 100 грамах зерен міститься тільки 2 грама жиру, приблизно 50 грам вуглеводів, калорійність складає приблизно 300 калорій. До свого раціону слід включити горох, чечевицю та інші бобові.
Каші – одна з головних страв віруючої людини під час посту. Вони багаті на вітаміни та мінерали, які ми отримуємо в натуральному вигляді завдяки сучасній технології обробки зерна. Розчинна й нерозчинна клітковина, яку містять каші стабілізує обмінні процеси в організмі, сприяє очищенню шлунково-кишкового тракту й кровоносних судин, виводить холестерин і жовчні кислоти, шлаки та токсини. Крім того, високий вміст «корисних» вуглеводів робить кашу чудовим джерелом енергії для організму. Незважаючи на те, що каша має бути пісною, тобто звареною чи запареною на воді, це тільки посилює її корисні властивості. Готувати каші можна з будь-якої крупи: гречки, рису, пшениці, пшона, перлової та ячмінної крупи. Для смачності до каші можна додавати фрукти, варення, мед, грибний овочевий чи інший соус.
Білий хліб краще замінити на висівковий. Він значно корисніший, бо містить вітаміни, цінні білки та клітковину. Завдяки цим корисним компонентам підвищує імунітет, виводить алергени та токсини з організму. Такий хліб захищає організм від надмірної ваги та шлунково-кишкових захворювань, оскільки містить нікотинову кислоту.
Якщо Ви любитель солодкого, і Вам важко відмовитися від нього під час посту, рекомендуємо вживати горіхи, сухофрукти, насіння. Сухофрукти, наприклад, це висококалорійні ласощі, з дуже високим вмістом вуглеводів. Покращують роботу кишківника та зменшують апетит.
Мед містить велику кількість фруктози та глюкози та ряд вітамінів, позитивно впливає на кишково-шлунковий тракт.
Все ж таки піст припадає на весну і вже є доступними овочі та фрукти. Їх можна варити чи запікати. З них можна робити різноманітні салати. Крім того овочі і фрукти завжди можна вживати сирими, вони багаті на вітаміни, добре засвоюються в організмі. Вони збагачують людину калієм, магнієм, фосфором та залізом. Підтримують гарний зовнішній вигляд, бадьорий стан та здоров’я.
Також дуже корисним є варити узвари, робити чаї з різноманітними лікувальними травами, таким чином підвищувати імунітет організму і збагачувати його корисними елементами.
Не забувайте, що з посту треба виходити поступово, не варто під час свят переїдати та шокувати організм жирною та дуже калорійною їжею.