Не знищуймо карпатські первоцвіти!
Перші весняні квіти уже продають на ринках та у людних місцях. Попри те, що це заборонено. А з приходом зими з Карпат до великих міст везтимуть червонокнижні квіти мільйонами!
Щорічно за лютий-березень в Україні знищується до 20 млн. первоцвітів, (ранньовесняних рослин) занесених до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується.
Весною в Карпатах починають процес вегетації первоцвіти, то ж саме на цей період в Україні припадає період, коли варвари знищують ці ранні квіти.
Чому купувати первоцвіти — так погано для природи?
Первоцвітами є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени тощо. Переважна кількість рослин, які продаються по всій території України з грудня по квітень, знищені в місцях зростання у карпатських та кримських горах і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами і везуть разом з ними щоб продовжити термін “зберігання” букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.
Так 60 % приходиться на підсніжників, 30 % – на шафрани, 5 % – на білоцвіт, 5 % – на сон-траву, цикламен Кузнєцова і проліски.
Традиційно на вихідні дні у Київ, Львів, Одесу для заробітку звозять з Карпат квіти. Дуже часто, квіти продають з цибулиною, тим самим знищуючи квіти на завжди.