Біля Карпат виявили африканську чуму

У дикого кабана

На Прикарпатті через виявлену африканську чуму у дикого кабана, розпочинають спеціальні заходи для того, аби локалізувати осередок захворюваності.

З цього приводу в Івано-Франківській облдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Марії Савки відбулося позачергове засідання державної протиепізоотичної комісії. Про це сьогодні, 22 лютого, повідомив власкор IA ZIK.

Під час засідання зазначалося, що 9 лютого на території спеціалізованого лісомисливського науково-дослідного природозаповідного  господарства «Чорний ліс» виявлено загибель одного дикого кабана. Під час проведеного дослідження було встановлено причини загибелі – вірус африканської чуми свиней. Спеціалістами Держпродспоживслужби  здійснені необхідні заходи задля локалізації осередку захворюваності та недопущення поширення вірусу.

«Від початку року у п’яти областях України зафіксовано 42 випадки зараження тварин на АЧС, два з них – у дикій фауні, - зазначила Марія Савка. – Завдяки фаховій роботі та вчасно  проведеним заходам із профілактики, область  зайняла передостаннє місце, де зафіксовано випадки захворюваності. Однак, впливу на дику природу профілактичні дії не мають, що і призвело до спалаху інфекції».

Найбільші приватні підприємства, які займаються вирощуванням свиней, сьогодні працюють у закритому режимі.

В епізоотичному осередку на території Тисменицького району проведено ряд необхідних заходів із ліквідації АЧС. Запроваджено карантин у 20-кілометровій зоні, терміном на 45 діб, визначено зони захисту та нагляду, встановлено ветеринарно-санітарний пост та зроблено дезбар’єр.

Через те, що осередок захворюваності знаходився на закритій території, а саме у вольєрі, вдалося уникнути розповсюдження інфекції серед свійський тварин.  У зоні захисту, де жителі села Рибного утримують 14 голів свиней, проводяться спостереження за станом їх здоров’я.

Під час засідання фахівці  Держпродспоживслужби зазначали, що підстав для вилучення свиней у приватних господарствах області немає. Загрози для здоров’я людей вірус не становить. Натомість, з метою недопущення поширення хвороби, у 14 населених пунктах Богородчанського, 10 Галицького, 6 Івано-Франківської міської ради, 29 Тисменицького та 13  Калуського районів будуть створені робочі групи для проведення подвірного обходу та клінічного огляду наявного свинопоголів’я. Представники Національної поліції області спільно з членами мобільних груп здійснюватимуть контроль на проїзних автошляхах для виявлення переміщення тварин без відповідних супровідних ветеринарних документів.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.