Військовий збір від закарпатців – понад 132 млн грн
Така сума надійшла до держбюджету протягом січня-жовтня 2016 року задля зміцнення національної армії з доходів мешканців Закарпатської області. Вказана сума на 23,6 млн грн перевищує минулорічні надходження за відповідний період.
Найбільші суми на підтримку українських військових протягом десяти місяців сплачено платниками в таких територіальних одиницях Закарпаття: м.Ужгороді та Ужгородському районі – понад 46,3 млн грн, Мукачівському районі – понад 25,6 млн грн та Виноградівському районі – більше 9,9 млн грн.
Нагадаємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Фахівці органів ДФС Закарпаття нагадують, що оскільки до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Податкового кодексу України (ПКУ)), тому доходи у вигляді додаткового блага, визначені п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, підлягають оподаткуванню військовим збором.
До відома: додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV ПКУ).
Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
ДФС у Закарпатській області