У Хусті водойму перетворюють на сміттєзвалище
Що примусить жителів міста припинити засмічувати річку?
Кажуть, що двічі в одну річку не увійти, тож виходить, що два рази поспіль у неї неможливо скинути сміття… але для хустян неможливого немає! Принаймні для тих, хто перетворює одну з водойм міста над Тисою на урну для побутових відходів.
Слід зазначити, що протягом останнього часу мерія Хуста активно впорядковує річку. Зводиться берегоукріплення, підрядна організація укріплює підпорну стінку. Також наразі нарешті почали боротися з тими, хто відводить у водойму каналізаційні стоки. Здається, врешті-решт процес пішов…
Однак у району центрального міського ринку стихійні торговці та перевізники продовжують викидати в Хустець весь свій непотріб. Дається взнаки і несанкціонований автовокзал на вулиці Конституції. Нерідко пасажири, очікуючи на транспортний засіб, починають на узбережжі розпаковувати коробки з крамом. Тож покупки відправляються у валізи, а обгортки з них – у воду. Для чого ж везти додому зайвий мотлох?!
Отже Хустець і надалі продовжує залишатися центральними міським сміттєзвлищем та розплідником для інфекцій. І зупинити свавілля можна лише дієвою системою штрафів.
Чомусь коли наші співвітчизники гуляють вулицями чеських чи угорських міст, викидати непотріб абиде не наважуються, бо знають, що там їх за подібні дії притягнуть до відповідальності. А вдома вони герої, тут можна все. Так, зокрема, на жаль, виходить.
Між іншим, викидання сміття у непризначених для цього місцях передбачено покарання у вигляді штрафу (стаття 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення») від 340 до 1360 грн. Звичайно, сума невелика, але аби хоч кількох «сміттярів» правоохоронці покарали, кількість бажаючих звільнятися від власного непотребу посеред вулиць і річок стала б у рази меншою, пише mediakhust.net