Чому варення — це отрута сповільненої дії, — лікар-дієтолог із Закарпаття

У сезон консервації варто розвіяти міф про корисну консервацію ягід і фруктів.

Про те, чому консервоване варення шкідливе, написала на своїй сторінці лікар-дієтолог із Закарпаття Оксана Скиталінська. Вона зазначає, що варення - це концентрат глюкози та фруктози.

Ось що радить лікар-дієтолог:

І глюкоза, і фруктоза, потрапляючи в організм, ведуть до його "зацукровування". Найсумнішим наслідком "зацукровування" є так звана реакція глікації між білками та цукром (або реакція Майяра) та її КПГ (кінцеві продукти глікації) або AGE (Advanced glycation end products).

Звісно, від ложки варення ще ніхто не вмер, але регулярне, щоденне потрапляння в наш організм солодощів (зокрема, і солодких напоїв), виробів із білого борошна (випічка, білий хліб, печиво) є однією (і дуже суттєвою!) причиною цукрового діабету 2 типу, катаракти, втрати зору, судинних захворювань, атеросклерозу, синдрому подразненого кишечника, хвороби Альцгеймера, запалень, інсульту, інфаркту, раку та іншим (хто б міг подумати -- таке солодке зло...).

Тому НАЙЗДОРОВІШИМ способом заготовки ягід та фруктів є ЗАМОРОЖУВАННЯ. На другому місці по корисності йде сушіння.

Але сонячне світло (ультрафіолет), контакт з повітрям (кисень) значно-значно знижують збереження цінних речовин (в першу чергу, вітаміну С та кольорових пігментів, які під дією світла та повітря руйнуються.

Тому сушити треба правильно: у затіненому і провітрюваному місці.

Водночас консервування - непоганий варіант зберігання овочів. Дієтолог особливо радить квасити овочі.

Помідори, морква і всі червоно-жовто-оранжеві овочі, які багаті каротиноїдами, люблять термічну обробку.

Тому домашні кетчупи, ікра з баклажанів з додаванням моркви та помідорів підуть на ура. 

Єдине побажання -- уникайте смаження і використання олії -- по-перше, нагрівання олій шкідливо, бо змінює формулу жиру, по-друге, вкрай калорійно. Тому баклажани попередньо проваріть (вони рекордсмени по "всмоктуванню" олії).

Здорові консервації -- квашення. Молочні бактерії у квашених продуктах живлять наші корисні кишечні бактерії і сприяють хорошому травленню, міцному імунітету та захисту від діабету 2 типу, ожиріння, запалень, хвороби Альцгеймера, Паркінсона, раку і навіть аутизму.

Нездорові консервації -- використання багато оцту, солі та цукру. Оцет, як і всяка кислота -- має подразнюючі властивості, тому може спровокувати запалення шлунка, кишечника, підшлункової залози та інші неприємні наслідки. Для дітей та людей старшого віку не рекомендується.

Тому, поки ще сезон, наповнюємо пакетики ягідками, половинками абрикосів, малиною, ожиною, свіжим шпинатом, та іншими кольоровими літніми радощами, і відправляємо у морозильну камеру, не забуваючи щодня їх їсти свіжими, щоб взимку доповнювали розмочені вівсяні пластівці, кисломолочні напої та кисломолочний сир свіжозамороженими ягодами та фруктами.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.