Товариський матч
3 червня. Берґамо. Стадіон "Атлеті Адзуррі Д’Італія". 20 000 глядачів
Національна збірна України – Національна збірна Албанії 1:3
Голи: Степаненко 8, Ярмоленко 49, Коноплянка 87 - Садіку 12
Албанія: Беріша – Гюсай, Цана (к) (Айєті 46), Маврай, Аґолі – Качі (Балай 74) – Роші, Т. Шака (Баша 46), Абраші, Леняні (Ґаші 67) – Садіку (Чікаллеші 60)
Тренер – Джанні Де Б’язі
Україна: П'ятов – Артем Федецький, Хачеріді, Ракицький, В. Шевчук (к) (Бутко 46) – Степаненко (Тимощук 90) – Ярмоленко (Зінченко 77), Гармаш (В. Коваленко 46), С. Сидорчук (Ротань 66), Коноплянка – Зозуля (Є. Селезньов 62)
Тренер – Михайло Фоменко
Судді: Моццолені – Преті, Мелі (всі – Італія)
Попередження: Абраші 44 – С. Сидорчук 29, Ракицький
Наче й нейтральне поле, але суперники знову почували себе, наче вдома. Албанська діаспора – найчисельніша в Берґамо й зрозуміло, що нагодою підтримати рідну збірну люди скористалися. Українці ж вдруге поспіль свідомо чи несвідомо адаптовувалися до гри в гостьових умовах.
Як і очікувалося, розпочав поєдинок наставник нашої збірної Михайло Фоменко в найоптимальнішому варіанті основи. Сумніви стосовно стартової одинадцятки могли виникати лише по людях, які грають у центральному ядрі. Лише в цій зоні конкуренція за місце в основі не штучна, а реальна. На цей раз Михайло Іванович обрав варіант гри з одним опорним хавом і випустив у ролі "хвилеріза" Тараса Степаненка, а пару атакувальних центральних хавів склали Денис Гармаш та Сергій Сидорчук. Місце у воротах знову зайняв Андрій П’ятов. Звичним був і квартет оборонців: Артем Федецький – (справа), капітан В’ячеслав Шевчук (зліва), Євген Хачеріді та Ярослав Ракицький – у центрі. Попереду знову починав гру Роман Зозуля, а з флангів наступали Андрій Ярмоленко та Євген Коноплянка.
Не став експериментувати й тренер албанців Джанні Де Б’язі. Албанці теж розташувалися за схемою 1 – 4 – 1 – 4 – 1. Ворота захищав Етріт Беріша. Дует центрбеків склали капітан Лорік Цана, та Мерґім Маврай, а на краях захищалися Ельсейд Гюсай (справа) Ансі Аґолі (зліва). Роль опорного хава виконував Ерґіс Качі. Над ним у центральному ядрі трудилися звичні Таулянт Шака та Амір Абраші. Фланги півоборони закривали Одісе Роші (справа) та Ермір Леняні (зліва). В нападі на цей раз грав Армандо Садіку.
Власне, емоційна підтримка рідних фанатів змусила албанців розпочати зустріч агресивніше. Ні, сказати, що вперед суперники кинулися вперед після стартового свистка аж надто потужно, не можна, але наміри грати першим номером підопічні Ді Б’язі проявляли. Інша річ, що оборонялися українці спокійно, без суєти. А щойно отримали нагоду провести випад, як скористалися ним наші футболісти ідеально. Коноплянка, опинившись на правому фланзі, виконав простріл, а Степаненко одним дотиком підрізав м’яч у сітку – 0:1.
Зрештою, потішитися перевагою наші футболісти не встигли. Гол виник майже з нічого. М’яч після високої вертикалі по правому флангу з чужої половини мав переривати Ракицький. Але висунувшись далеко вперед, "повітря" Ярослав програв і після скидки партнера Садіку, вибігши у вільну зону з-за спини Хачеріді, метрів з 14-ти пробив сходу. П’ятов на удар зреагував, але врятувати команду не зміг – 1:1.
Після такого насиченого початку суперники, обмінявшись голами, згадали про товариський характер поєдинку і трохи вгомонилися. Наступних хвилин 20 зустріч цілком відповідала статусові товариського протистояння суперників, які через тиждень мають розпочати чемпіонат Європи. Свою боротьбу вів лише Федецький. Жорсткий і з загостреним почуттям справедливості правий дек українців завівся настільки, що іноді йшов у жорсткі підкати так, наче Євро вже ророзпочалося.
Трохи пожвавити хід подій на полі хвилин за десять до завершення першого тайму вдалося албанцям. Після передачі зліва Садіку, вигравши позицію в стопперів суперника, проткнув мяч метрів з 13-ти, але м’яч прилетів точно в руки П’ятову. Українці на цей випад відповіли гарним дальнім пострілом Сидорчука, після якого Беріша завбачливо перевів кулю на кутовий. Обмінявшись цими уколами, рештку тайму суперникидограли спокійно.
Відразу після перерви Фоменко провів подвійну заміну. Замість не надто помітного в середині поля Гармаша вийшов Віктор Коваленко, а Богдана Бутка тренер на цей раз випустив замість Шевчука зліва. Заміна спрацювала майже миттєво. Перше ж підключення Богдана до атаки призвело до навісу, який завершився ударом головою Зозулі. Беріша відбив м’яч перед собою, а Ярмоленко вразив уже порожні ворота – 1:2!
Між тим, замін від Де Б’язі у перерві було відразу три. Пропускати суперники відверто не планували, а тому відігруватися кинулися з неймовірним завзяттям. Та ще й Степаненко, вдаривши на підступах до карної зони по ногах Леняні, зіграв не надто обачно. Качі підкрутив м’яч зі штрафного у нижній кут та, на щастя, на цей раз П’ятов, перевівши кулю на кутовий, коанду врятував. Після розіграшу ж "стандарту" кулю в межах нашої карної зони підхопив той же Леняні. Видається, що вінґер албанців намагався виконати зліва навіс. Але м’яч з його ноги зірвався і полетів П’ятову за спину. Нам поталанило, що куля влучила не в сітку, а у хрестовину.
На щастя, той пожежний відрізок був радше винятком з правил, ніж тривожним дзвіночком. Надалі українці вміло сушили гру, а фрагментами гарно виходили в наступ. Ледь не забив у своєму фірмовому стилі, отримавши короткий пас від Коваленка, Коноплянка. Євген зряче клав м’яч у правий. дальній від себе кут, але не влучив зовсім трохи. З великими труднощами суперники перервали різану передачу Ярмоленка зліва, а після удару Андрія з правої ноги після подачі кутового м’яч пролетів над поперечиною.
Ще в одному випадку Коваленко мав змогу вивести на побачення з Берішею Євгена Селезньова хвилин через 15 після того, як годувальник сім’ї з’явився на полі замість Зозулі. Але Віктор трохи не докрутив м’яча і момент було втрачено.
Зрештою, логічний третій м’яч українці наприкінці зустрічі таки хабили. То Селезньов на підступах до карної зони вступив у відбір і здійснив перехоплення. М’яч підхопив Коваленко й, пройшовши по місцю лівого півсереднього, виконав простріл. Аґолі передачу перервав. Але виклав м’яч точно на ногу Коноплянці.
1:3 – четверта перемога збірної України в чотирьох матчах у 2016 році. Три товариських поєдинки з учасниками чемпіонату Європи продемонстрували, що команди середнього рівня наша збірна здатна перемагати ледь не на класі. А отже очікуємо на продовження приємної серії вже під час Євро-2016.