Мінеральні джерела та купальні на Рахівщині на світлинах кінця ХVІІІ — початку ХХ ст.
Рахівщина багата не лише лісами, але і мінеральними джерелами. З деякими з них - як відомими, так і маловідомими, ми і пропонуємо вам познайомитись.
Одна з найвідоміших водолікарень на Мараморощині знаходилася в Кобилецькій Поляні (діяла з початку ХІХ ст. до 1914 року).
Купальня в Кобилецькій Поляні. Фото початку 1900-х років.
Друга найвідоміша в краї - водолікарня Розенталя Калмане, знаходилася в Квасах (діяла з середини ХІХ ст. до 1939 року).
Тисаборкут (нині с. Кваси). Пансіонати водолікарні.
Розенталь І і Розенталь ІІ (фото 1900-х років).
Наприкінці ХІХ століття, на базі мінеральних джерел, незначний час, діяла невеличка примітивна купальня і в Рахові – нині урочище «Боркут».
Фото початку 1900-х років
Дві водолікарні були відкриті на початку ХХ століття поряд із Солотвинським солерудником (Солотвино деякий час підпорядковувалось Рахівському району), на базі мінеральних джерел («Павло» і «Петро»). Тут на базі ропи озер, також функціонували лікувальні пансіонати "Павел" і "Людвик".
Ще одна водолікарня (купальня) на Рахівщині використовувалась для лікування мешканцями села Водиця (колишня назва Апшиця) з першої половини ХІХ століття - в урочищі Пуркарецин, куди цілющу мінеральну воду (з джерела типу сірководневого, яке знаходилося на початку населеного пункту) возили в купальні в дубових бочках (проіснували до 1944 року).
Василь Попович, краєзнавець