Початок епідемії в районі відмічався з кінця січня і тривав до початку березня.
Цьогорічний спалах ГРВІ супроводжувався ускладненими бронхітами та пневмоніями. Їхня кількість раптово зросла настільки, що хворі не вміщувалися в пульмонологічному відділенні районної лікарні, тож довелося перепрофілювати ліжка в двох палатах терапевтичного корпусу. А частину пацієнтів було скеровано до дільничної лікарні Королева.
-Кількість пневмоній виросла в рази,- розповіла Голосу Карпат Виноградівський районний пульмонолог Тетяна Мишанич.- За січень-лютий проліковано 104 хворих, при тому що за весь 2015 рік таких було 253. У денному стаціонарі поліклініки теж лікувались переважно хворі з ускладненнями вірусної інфекції ( з бронхітами - 30 пацієнтів при 6 у 2015р , з пневмоніями - 27 при 2 у 2015 році).
Дані епідеміологічних досліджень вказують на те, що саме ГРВІ став причиною як первинних вірусних, смертельних пневмоній, так і вторинних бактеріальних.
На даний час, каже районний пульмонолог, епідемії як такої вже немає. Ситуація із вірусними захворюваннями нижніх дихальних шляхів стабілізувалася. Проте нехтувати симптомами недуги не варто. І при підйомі температури тіла вище 38 градусів слід терміново звертатися до свого сімейного лікаря в перший день недуги. Адже всі четверо пацієнти, які померли від грипу, звернулися по допомогу запізно.
А ще фахівці радять бути обережними людям з групи ризику захворюваності. Окрім дітей та людей поважного віку, це пацієнти з надлишковою вагою, люди, що хворіють на цукровий діабет, бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання. Також слід бути обережними вагітним.
Існують і професійні групи ризику, до них відносяться ті, хто працює в багатолюдних місцях.