Управління із запліднення і ембріології людини Великобританії дозволило вченим з лондонського Інституту Френсіса Кріка генетично модифікувати людські ембріони, інформує Російська служба ВВС.
«Основна мета дослідження під керівництвом доктора Кеті Ніакан – зрозуміти, які потрібні гени ембріонам для успішного розвитку. Вчені вивчать перші сім днів життя яйцеклітини після запліднення. За цей час вона ділиться від однієї клітини до близько 250. У цей період клітини вже організовуються для виконання певних функцій. А від генів залежить, виживе клітина чи ні», – йдеться у повідомленні.
Очікується, що отримані дані допоможуть, зокрема, поліпшити процес розвитку ембріона при екстракорпоральному заплідненні. Ця робота також, ймовірно, допоможе в лікуванні безпліддя і запобігання викиднів і різних патологій у дітей.
У дослідженні будуть використані лише віддані для цих цілей ембріони. Вчені не зможуть пересаджувати ембріони, які брали участь в дослідах, жінкам.
Міжнародний консорціум зі стовбурових клітин, етики і права Hinxton Group у вересні минулого року оприлюднив заяву, в якій закликав дозволити генетичну модифікацію ембріонів людини. В Європі подібні практики заборонені.
А в квітні минулого року міжнародна група вчених закликала китайських колег припинити експерименти з генетичною зміною ембріонів через несподівано велику кількість небажаних мутацій, які виникли в процесі дослідження.