Негайна індексації зарплат освітян та наданняавтономії навчальним закладам допоможе зберегти систему освіти (ІНФОГРАФІКА)

foto

Про це заявила опозиційний міністр освіти культури, науки, у справах сім'ї та молоді Олена Колесникова під час засідання Опозиційного уряду

«Цинізм влади не знає меж: зарплати освітян ще не проіндексовані, надбавки скорочені, а піднятий на 100 гривень мінімальна зарплата на тлі зростання цін виглядає просто знущанням», - зазначила Олена Колесникова.
Опозиційний міністр освіти нагадала, що молодий педагог після п'яти років навчання отримує зарплату на рівні 60 доларів, як і двірник, а вчитель за 10 - 15 річним стажем - 100 - 130 доларів.
«У Німеччині зарплата педагога - на рівні 5000 доларів, у США - 4000, в Іспанії - 1500, у Польщі - від 800, у Фінляндії - 2500, в Туреччині - 800 доларів. У нашій країні вже добре розкрутили бренд поліції, але зовсім забули про бренд педагогів. А адже без висококласних педагогів - не братимуть висококласними ані поліцейські, ані лікарі, ані інженери, ані міністри», - додала Олена Колесникова.
Вона нагадала, що, затверджуючи бюджет на 2015 рік, влада суттєво скоротила витрати на освіту.
«Під це потрапили підручники, проїзд та харчування це стало платними практично для всіх. І викликало справедливе обурення з боку тисяч батьків, і це не дивно - комплект підручників на рік коштує майже 1500 гривень», - додала Олена Колесникова.
Вона також нагадала, що в країні близько 30% шкіл - малокомплектні. «Вирішувати проблему, просто закриваючи школи в селі, - це не вихід. Прем'єр на своїх 10 хвилинах слави - відверто заявив про те, що стан і наявність шкіл - це проблема місцевої влади, у якої, за його словами, купа грошей. Але от тільки забув згадати, що з минулого року всі вони фінансуються через державну субвенцію, яку розподіляють із центру».
За словами Олени Колесникової, зберегти вітчизняну систему освіти можна шляхом негайної індексації заробітних плат освітян, надання реальної автономії навчальним закладам і педагогам.
«Головне результат навчання - а як його досягти, вибір повинен бути за педагогами. Підручники повинні вибиратися самими вчителями та батьками, а не міністерством - для цього потрібно прийняти нове положення про конкурс підручників, де чітко прописати, що вибір за вчителями та батьками за результатами рейтингового голосування - це створить конкурентне середовище і підніме істотно якість підручників», - сказала Олена Колесникова.
Тільки місцева громада, за словами опозиційного міністра освіти, може приймати рішення про закриття навчальних закладів, а для їх утримання потрібна реальна фінансова децентралізація.

За матеріалами прес-служби політичної партії  «Опозиційний блок»


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.