Наступні два роки будуть найспекотнішими — метеорологи
На планеті відбувається відразу кілька кардинальних змін, що не можуть не позначитися на стані клімату
Британська метеорологічна служба вважає, що найближчі два роки стануть найспекотнішими для планети.
На думку метеорологів, зростання шкідливих викидів в атмосферу, що викликають парниковий ефект, призведе до серйозних змін кліматичної системи планети.
Цього року середня температура перевищувала звичайні показники на 0,68 градуса за Цельсієм.
Вчені стверджують також, що температурна аномалія Ель-Ніньо, що виникає в Тихому океані і призводить до підвищення температури, матиме помітний вплив на погоду на планеті. Хоча в Європі через це явище знизяться температури в літній час.
Голова британської метеослужби професор Стівен Белчер вважає, що звичайні природні явища, звісно, впливають на клімат, але безсумнівно і те, що підвищення температури на планеті пов'язане з парниковим ефектом, викликаним високим вмістом шкідливих газів в атмосфері.
"У разі, якщо наступний рік знову покаже підвищену температуру, стане очевидно, що клімат на планеті продовжує змінюватися", - каже він.
Професор Роуен Саттон з Університету Редінга каже, що 2014, 2015 і 2016 роки стануть найспекотнішими на планеті за весь час спостережень.
"Це не випадковість. Ми спостерігаємо ефект накопичення температури в океанах і в атмосфері, викликаний парниковими газами", - упевнений вчений.
Які ж причини цих змін клімату?
Різні чинники
Вчені стверджують, що збільшується кількість вуглекислого газу в атмосфері і зміни, що відбуваються в океанах, призведуть до серйозних наслідків.
Професор Адам Скейф каже, що зараз на планеті відбувається відразу кілька кардинальних змін, що не може не позначитися на стані клімату.
Перше - Ель-Ніньо, коли коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану викликає повені там, де зазвичай бувають посухи, і навпаки. Результатом стали посухи в Південній Африці, Східній Азії і на Філіппінах та повені в Південній Америці.
Крім того, в північній частині Тихого океану температура зростає, що зазвичай відбувається раз на десятиліття.
Водночас в північній Атлантиці температура знижується.
Тепер вчені намагаються зрозуміти, як ці великі зміни температурних режимів у різних частинах світу вплинуть на загальну кліматичну картину на планеті.
Що переважить?
Професор Саттон каже, що хоча зрозуміло, яким чином шкідливі викиди в атмосферу впливають на підвищення температури на планеті, неясно, як саме буде змінюватися клімат, з огляду на настільки грандіозні явища в океанах.
У той же час метеорологи вважають, що найближче десятиліття стане більш прохолодними і сухим в літній час для Європи - через похолодання в Атлантиці. Але це станеться, якщо тихоокеанські процеси не вплинуть на атлантичні.
Таке похолодання, до речі, може допомогти відновленню танучих арктичних льодовиків.
Професор Саттон водночас відзначає, що якщо парникові гази і далі пливатимуть на атмосферу, ефект від цього виявиться більш довгостроковим, ніж передбачалося.
"Якщо потепління, викликане парниковими газами, продовжиться, це буде мати більш тривалі наслідки для планети і навіть перекриє ефект від таких відносно короткочасних явищ, як, приміром, Ель-Ніньо", - каже він.
ВВС- Україна