Бути чи не бути стихійній торгівлі на центральних вулицях Хуста?

foto

Останній рейд волонтерів закінчився скандалом

Уже втретє активісти міста над Тисою разом з працівниками міліції зібралися, аби дисциплінувати місцевих торговців та покупців, залучити краян до реалізації продуктів на ринках.

– Маємо наразі відремонтований центр, кілька гарно зроблених бічних вулиць, однак у будні вони перетворюються на торговельні ряди. Багато в чому винні самі покупці, які купують городину та молочну продукцію у не відведених для цього місцях. Особисто я за покупками завжди йду на ринок, – розповіла для редакції одна з організаторок акції Марічка Куделя.

Директор одного з зелених ринків, що знаходиться у середмісті, запевнив, що аби залучити продавців до продажу краму за спеціальними прилавками, готовий надати їм безкоштовні місця.

Утім самі продавці на обох ринках зазначили, що за місце заплатили, деякі навіть показували квитанції. Тож у середньому продавцям довелось викласти по 5 гривень за можливість спокійно торгувати на «зеленому базарі».

– Я вже два роки реалізовую молоко, сир та сметану на ринку. Тут ніхто не «ганяє» нас, є навіс над головою, продукція чиста і безпечна, адже виставлена не на брудній бруківці, а на столі. Загалом все було б добре, якби більше людей приходили отоварюватися саме сюди. Біда, бо овочевий ринок є таким лише на словах, адже поруч продається одежа, миючі засоби та інша продукція. Гадаю, що один із центральних ринків якщо стане тільки овочевим, питання стихійної торгівлі буде вирішеним, – зазначила продавчиня пані Світлана з Кошелева.

Однак найбільше галасу під час рейду було довкола арки на вулиці Рєпіна, вкритої монументальним розписом. Продавці вишиванок переконували, що мають усі необхідні для ведення підприємницької діяльності документи, навіть погрожували здерти зі стіни плиту, на якій власне і намальовано краєвиди Хуста. Активісти ж, у свою чергу, вимагали забрати крам і звільнити вулицю, адже товар реалізовується не в магазині, а прямо посеред пішохідної зони під аркою.

Власниця патріотичної продукції пані Наталя навіть погрожувала написати позовну заяву до суду проти волонтерів, які розмалювали стіну. Тож днями як крамарі, так і активісти збираються на прийом до міського голови, аби вирішити наболіле і гостре питання – бути чи не бути стихійній торгівлі на центральних вулицях Хуста.

Марина Алдон, Карпатський об’єктив


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.