Майже всі учасники АТО страждають психічними розладами — Богомолець
В Україні вже зафіксовано десятки самогубств серед учасників бойових дій в Донбасі.
На сході України 95% учасників АТО отримують бойову психічну травму. Однак, значна частина таких випадків не діагностується. Таку невтішну статистику озвучила Ольга Богомолець, народний депутат, Голова Комітету з питань охорони здоров'я, під час свого спілкування із учасниками всеукраїнських тренінгів із підготовки фахівців, котрі надаватимуть психічну допомогу ветеранам АТО, пише ДТ.
Вона висловила переконання у тому, що сьогодні психологічна допомога учасникам АТО має надаватися в госпіталях ветеранів війни.
" У нас є 20 госпіталів, 29 госпітальних відділень – це ,загалом, понад шість з половиною тисяч ліжко-місць, що можуть бути задіяні під дані потреби. З державного бюджету на програму психологічної реабілітації виділено 50 млн грн", – зазначила Богомолець.
Проте в Україні є й такі області, в яких психічну реабілітацію не було надано жодному із учасників бойових дій на сході країни.
"У той же час є п'ять областей, серед яких Запорізька, Дніпропетровська, Одеська області, де в госпіталях, в яких є сотні ліжок, не проліковано, не реабілітовано жодного учасника АТО або ця цифра складає від 5 до 20 осіб. При тому, що в Україні є госпіталі, де кількість ветеранів, котрі пройшли курс реабілітації, наближається до тисячі", - додала вона.
Також Голова комітету підтвердила тривожну тенденцію щодо зростання кількості самогубств.
"В Україні вже зафіксовано десятки випадків самогубств учасників АТО, що повернулися з бойових дій додому, в тому числі такі випадки зафіксовані і серед медичних працівників", - констатувала вона.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство оборони України оприлюднило дані, згідно з якими від початку антитерористичної операції понад 100 українських військовослужбовців наклали на себе руки.
Повідомлялось про випадок, коли 31-річний військовий Національної гвардії України вчинив суіцид, перебуваючи на блокпосту на Донбасі. Також у червні під Маріуполем військовослужбовець 72-ї бригади наклав на себе руки .
У міністерстві відмітили , що станом на 1 серпня 2015 року психологічну допомогу та реабілітацію отримали близько 20 тисяч сімей учасників АТО.