На Добронській паприці закарпатці заробляють до 150 тисяч на рік (Фото)
Давні традиції годують мешканців двох сіл на Ужгородщині
У селі Велика Добронь та Мала Добронь Ужгородського району кожна родина вирощує на продаж паприку.
Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла жителька села Велика Добронь Єва Бенедек.
"Ми вирощуємо перець на 33 сотках землі. Це вже другий врожай. Спершу садимо ранню картоплю чи редис, потім продаємо, а вже тоді висаджуємо перець", - каже Єва.
Її родина 40 років займається вирощуванням перцю. На ділянці працюють 6 чоловік.
"Батьки займаються розсадою, ми далі доглядаємо, садимо та сушимо перці. Цього року довелось багато поливати через посушливе літо. У серпні починаємо збирати врожаї. Кожен перчик треба окремо нанизати на нитку. Спочатку висушити на сонці, а потім у спеціальній газовій сушильні. Остаточно паприку перемелюємо, фасуємо в пакунки по 100 грамів і пів кілограма і продаємо на ринках. Основні споживачі нашого продукту — угорці, з якими ми межуємо. Вони добре скуповують нашу паприку, бо ароматна й добре висушена", - каже Бенедек.
Для сім'ї на рік потрібно 5 кілограмів паприки. Її додають скрізь. Від солодких страв до борщу. Іноді навіть замість томату приправляють страву.
"Цього року подорожчав газ, то й паприка сильно пішла в ціні. Торік кілограм коштував 35 гривень. Цього року — 100", - розповідає жінка.
Паприка продається увесь сезон, але найбільше у жовтні, листопаді, коли з'являється свіжа. За сезон селяни заробляють від 100 до 150 тисяч гривень.
"З куща перцю виходить приблизно пів кілограма сушеної паприки, - каже сільський голова Малої Доброні Балаж Ембер. - Нашу паприку фасують і продають в супермаркетах. Її можна купити в Львові та на Закарпатті . В інші регіони паприку майже не веземо, бо там мало її споживають".