Мавпи страждали на ВІЛ вже 16 мільйонів років тому — учені

foto

Американські фахівці провели нове дослідження

Американські вчені з'ясували, що примати вже 16 мільйонів років тому страждали від захворювань, що нагадують ВІЛ, пишеться в журналі PLOS Pathogens.

Зокрема, фахівці виявили, що стародавні мавпи були заражені лентивірусами - вірусами з тривалим інкубаційним періодом. Ці збудники входять в сімейство ретровірусів, до яких також належить вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).
Крім того, американці простежили, як у мавп "працював" ген TRIM5, що активує здатність клітин боротися з вірусами. У приматів він змушував клітини виробляти білок, що не дає вірусу проникнути в клітини і розмножитися.

"Наша гіпотеза про те, що лентивіруси, близькі до сучасного вірусу імунодефіциту мавп, були поширені в Африці і заражали предків мавп, що належать до сімейства мартишкових, підтвердилася. Тепер ми можемо простежити, як еволюціонував TRIM5", - заявляють автори дослідження.

За словами вчених, появи гена TRIM5 16 мільйонів років тому пов'язана з необхідністю протистояти лентивірусу.

ВІЛ вражає клітини імунної системи, в результаті чого вона пригнічується і розвивається синдром набутого імунного дефіциту (СНІД). Організм людини з таким захворюванням втрачає можливість захищатися від інфекцій і пухлин, виникають вторинні опортуністичні захворювання, які не характерні для людей з нормальним імунним статусом. Без лікарського втручання опортуністичні захворювання викликають смерть пацієнта в середньому через 9-11 років після зараження.

За матеріалами Корреспондент


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.